Michael Cebulla - SV Bergisch Gladbach 09

Michael Cebulla - SV Bergisch Gladbach 09

Michael, przedstaw się bliżej naszym czytelnikom.

 

Nazywam się Michael Cebulla, urodziłem się 11 lipca 1987 roku w Ozimku, koło Opola, gdy miałem dwa lata wyjechałem z rodzicami na stałe do Niemiec. W piłkę gram już dwadzieścia lat.

 

Jak przebiegała do tej pory twoja kariera piłkarska?

 

Grę w piłkę rozpocząłem w VfL Leverkusen. Następnymi moimi klubami były: FC Pesch, Alemannia Aachen, ponownie VfL Leverkusen, Germania Windeck oraz SV Bergisch Gladbach 09, gdzie gram do dzisiaj.

 

Po spadku z Regionalligii West skład SV Bergisch Gladbach 09 mocno się zmienił. Z klubu odeszło większość podstawowych zawodników. Dlaczego nie zdecydowano się ich zatrzymać?

 

Głównym powodem ich odejścia był spadek z Regionalligii West oraz sprawy finansowe. Większość piłkarzy nie chciała grać w niższej lidze za mniejsze pieniądze.

 

Myślałeś też nad zmianą barw klubowych, dlaczego pozostałeś w klubie?

 

Ja przedłużyłem mój kontrakt z SV Bergisch Gladbach 09 już w lutym, bo widziałem i dalej widzę perspektywę gry w tym klubie.

 

W obecnym sezonie nie wiedzie wam się najlepiej, twój zespół znajduje się w strefie spadkowej w Mittelrheinlidze (5. liga). Liczyłeś, że tak będzie?

 

Nie, nie liczyłem, że tak będzie. Mamy trzynastu nowych zawodników, którzy potrzebują jeszcze czas na zgranie oraz kontuzje podstawowych zawodników. Uważam, że z meczu na mecz będziemy lepsi i jestem pewny, że nie spadniemy z ligi.

 

Jest SV Bergisch Gladbach 09 na tyle silny, aby pozostać w lidze, albo powinien w przerwie zimowej dokonać wzmocnień?

 

Jestem mono przekonany, że nie spadniemy. Myślę, że obecny skład stać na spokojne utrzymanie się w lidze. W rundzie rewanżowej będziemy jeszcze silniejsi, bo powrócą kontuzjowani zawodnicy.

 

Przed przybyciem do Bergisch Gladbach występowałeś razem z Mariuszem Kukiełką w Germanii Dattenfeld. Jak wspominasz swój pobyt w tym klubie?

 

Ten czas wspominam naprawdę super. Z Germanią Windeck zdobyliśmy trzy razy Mittelrhein Pokal, co umożliwiło nam grę w pierwszej rundzie DFB-Pokal (Pucharu Niemiec). Graliśmy przeciwko Bayernowi Monachium, Schalke 04 oraz TSG 1899 Hoffenheim. Najlepiej wspominam mecz z Bayernem Monachium, który rozegraliśmy w Köln przy obecności ponad 40 000 widzów. Mariusz Kukiełka był dobrym kolegą, obaj pochodzimy z Polski i od samego początku rozumieliśmy się bardzo dobrze. Do dzisiaj mamy ze sobą kontakt.

 

Interesują cię rozgrywki w Polsce, jeśli tak, to jakiemu klubowi kibicujesz?

 

Tak, od czasu do czasu śledzę rozgrywki w Polsce. Urodziłem się w Ozimku, dlatego interesuje mnie, jak gra Odra Opole i GKS Ozimek (kiedyś Małapanew Ozimek)

 

Gdybyś otrzymał jakąś propozycję gry w polskim klubie, to rozważyłbyś ją?

 

Nie, myślę, że to temat nie dla mnie. Uważam, że niemiecka piłka prezentuje lepszy poziom oraz warunki finansowe, do tego mam bardzo dobrą pracę w Leverkusen.

 

Na koniec zdradż nam plany na przyszłość.

 

Moim celem jest gra w jak najwyższej lidze. Mam już 26 lat i wiem, że będzie bardzo trudno zagrać wyżej, niż w Regionallidze (4. liga). Codziennie pracuję osiem godzin, więc nie zostało wiele czasu na grę w piłkę...

 

Dziękuję za udzielenie wywiadu.

 

Pozdrawiam wszystkich moich znajomych, czytelników serwisu piłkarskiego bundesliga.pl oraz Mariusza Kukiełkę!

 

Z bramkarzem SV Bergisch Gladbach 09 rozmawiał Peter Ciper (ELO)

 

Michael Cebulla – SV Bergisch Gladbach 09

 

Urodzony: 11 lipca 1987 roku w Ozimku
Pozycja: bramkarz
Wcześniejsze kluby: VfL Leverkusen, FC Pesch, Alemannia Aachen, VfL Leverkusen, Germania Windeck oraz SV Bergisch Gladbach 09
Ulubiona potrawa: Pizza
Ulubiony klub: Borussia Dortmund
Idol: Artur Boruc
Hobby: Piłka nożna, siłownia

 

Aktualne zdjęcia Michaela Cebulli

 

Zdjecia z meczu Germania Windesck – TSG 1899 Hoffenheim