Dominik Poremba - FC Viktoria Köln

Dominik Poremba - FC Viktoria Köln

Dominik, przedstaw się bliżej naszym czytelnikom.

 

Nazywam się Dominik Poremba, urodziłem się 14 lutego 1987 roku w Kolonii (Niemcy). Mam 188 cm. wzrostu i ważę 85 kg.


Jak przebiegała do tej pory twoja kariera piłkarska?

 

W piłkę nożną rozpocząłem grać mając siedem lat, jako bramkarz w małym klubie piłkarskim  SV Adler Dellbrück w Kolonii. Mając dziesięć lat zostałem zauważony przez skauta klubu 1. Bundesligii Bayeru 04 Leverkusen i otrzymałem propozycję gry w tym klubie. W Leverkusen grałem siedem lat w juniorach niemieckiej Bundesligii mając możliwość trenowania z bramkarzem reprezentacji Niemiec Renem Adlerem. Bayer 04 Leverkusen jest w Niemczech i w Europie bardzo doceniany i znany ze wspaniałej pracy sportowej i wyników z młodymi piłkarzami. W tym czasie zostałem powołany do niemieckiej reprezentacji juniorów, biorąc udział w międzynarodowych i narodowych rozgrywkach i zgrupowaniach. Następnie zdecydowałem się przejść do innego klubu niemieckiej Bundesligii 1. FC Köln, który był mną zainteresowany i sciągnał mnie do juniorów niemieckiej Bundesligii, gdzie grałem i trenowałem cztery lata. Po upływie czterech latach wróciłem do Bayeru 04 Leverkusen, gdzie grałem następne dwa lata w Regionallidze West. W tym czasie otrzymałem propozycję gry w nowym, z ogromnymi sportowymi ambicjami wejścia do trzeciej ligi klubie FC Viktorii Köln, gdzie gram półtora roku.
     


Urodziłeś się w Niemczech, gdzie nauczyłeś się tak dobrze rozmawiać po polsku, posiadasz też polskie obywatelstwo?

 

Tak, urodziłem się w Niemczech. Moi rodzice pochodzą z Polski i to oni nauczyli mnie mówić po polsku, z czego jestem bardzo dumny. Polskie obywatelstwo posiadam również.


Po awansie Viktorii Köln do Regionalligii West zostałeś pierwszym bramkarzem tego zespołu wygrywając rywalizację z bardzo dobrym i doświadczonym bramkarzem Mauricem Gillenem. Jak udało ci się przekonać trenera Heiko Scholza, aby podjął taką decyzję?


Za pierwszego bramkarza zostałem wybrany przez intensywne treningi, dodatkową pracą nad sobą, moje ogromne zaangażowanie emocjonalne i ambicje oraz za rozwój bramkarski. Moje doświadczenie i umiejętności bramkarskie pokazałem w Regionallidze.

 

Po 12 kolejkach Viktoria Köln jest liderem Regionalligii West, a ty wystąpiłeś we wszystkich spotkaniach. Liczyłeś przed rozpoczęciem sezonu, że wszystko tak się potoczy?

 

Ja jestem z natury optymistą, zawsze pozytywnie nastawioną osobą, która wierzy w maksymalne możliwości. Te dotychczasowe, wspaniałe wyniki mojej drużyny motywują mnie do jeszcze większej pracy nad sobą, aby jeszcze więcej osiągnąć.


Jakie spotkanie wspominasz najlepiej?

 

Najlepiej wspominam wszystkie momenty awansu do wyższej ligi piłkarskiej.


Jak uważasz, jakie zespoły będą liczyć się w walce o mistrzostwo Regionalligii West?

 

W walce o mistrzostwo w Regionallidze West oprócz nas będą się liczyć Fortuna Köln, Rot Weiss Essen, Sportfreunde Siegen, Schalke 04 II, Wuppertaler SV i Sportfreunde Lotte.


Gdybyś otrzymał jakąś propozycję gry w polskim klubie, to rozważyłbyś ją?

 

Ja zawsze interesowałem się rozgrywkami piłkarskimi w Polsce i byłbym dumny z propozycji grania w polskim klubie.

 

Na koniec zdradż nam twoje plany na przyszłość.

 

Pierwszym i najważniejszym planem jest wywalczenie z Viktorią Köln awansu do trzeciej ligi, na tym opiera się moja cała koncentracja. Oprócz tego pragnę zaliczyć po kolei wszystkie egzaminy na moich kolejnych studiach.

 

Dziękuję za udzielenie wywiadu.

 

Z bramkarzem Viktorii Köln rozmawiał Peter Ciper (ELO)

 

Pozdrawiam całą moją rodzinę w Polsce, wszystkich czytelników bundesliga.pl oraz kibiców piłki nożnej.

 

Dominik Poremba – FC Viktoria Köln

 

Urodzony: 14 lutego 1987 roku w Köln (Niemcy)
Pozycja: bramkarz
Wcześniejsze kluby: SV Adler Dellbrück (Köln), Bayer 04 Leverkusen U19, 1. FC Köln U19, 1. FC Köln II, Bayern 04 Leverkusen II, od lipca 2011 roku Viktoria Köln.

 

Ulubiona potrawa – stek
Ulubiony klub – FC Viktoria Köln, FC Liverpool
Idol – Oliver Kahn
Hobby – koszykówka, podróżować po świecie, kino

 

 

ZDJĘCIA ZE SPOTKAŃ FC VIKTORII KÖLN