Lech Poznań - Werder Brema 2:3 (1:2)

W towarzyskim meczu rozgrywanym we Wronkach Lech Poznań przegrał z Werderem Brema 2:3.

To pierwszy sprawdzian podopiecznych Franciszka Smudy przed dwumeczem z Udinese Calcio w ramach 1/16 Pucharu UEFA.

Dwa gole dla Werderu w odstępie trzech minut strzelił Grek Alexandros Tziolis, który został pozyskany przez bremeńczyków z Panathinaikosu. Najpierw podał mu Messut Oezil, a Tziolis popisał się celną główką. Chwilę później Alexandros wypalił nie do obrony z 18 m.

Jeszcze przy stanie 0:0 dobre okazje dla "Kolejorza" zmarnowali Robert Lewandowski i Hernan Rengifo, który nie wykorzystał błędu Wiesego. Receptę na bramkarza z Bremy Tima Wiese znalazł dopiero niezawodny Semir Stilić, który posłał piłkę do siatki sprytną podcinką. Po przerwie Stilić dał się we znaki drugiemu bramkarzowi Werderu - Nico Pellatzowi, gdy wykończył dynamiczną akcję Lewandowskiego. Blisko trzy tysiące kibiców, którzy do Wronek zjechali z Poznania miało powody do radości.

Obie drużyny są na zupełnie różnym etapie przygotowań. Dla Werderu była to próba generalna przed startem rundy wiosennej, podczas gdy "Kolejorz" dopiero zaczyna zimową zaprawę.

Na II połowę obaj trenerzy - Franz Smuda i Thomas Schaaf wpuścili rezerwowych. Spośród zmienników w Lechu dobrze spisywał się Krzysztof Kotorowski, który dwukrotnie powstrzymał Diego Almeidę, z czego raz w sytuacji sam na sam. Receptę na "Kotora" znalazł dopiero były piłkarz m.in. Bayernu i Chelsea - Claudio Pizarro, który ograł Injacia i wypalił w długi róg czubiem buta.

Fani "Kolejorza" wiwatowali już w 88. min, gdy po sprytnym uderzeniu piłki z powietrza Piotr Reiss skierował piłkę do siatki. Sędzia Adam Lyczmański gola nie uznał, bo liniowy pokazał mu spalonego.

0:1 Tziolis (23. głową po dośrodkowaniu Ozila), 0:2 Tziolis (26.), 1:2 Stilić (42.), 2:2 Stilić (57. z podania Lewandowskiego), 2:3 Pizarro (74.).

Lech: Turina (46. Kotorowski) - Wojtkowiak (46. Kikut), Tanevski (46. Bosacki), Arboleda (75. Kucharski), Djurdjević - Peszko (46. Bandrowski), Murawski, Wilk (46. Injać) - Stilić, Lewandowski, - Rengifo (46. Reiss).

Werder: Wiese (46. Pellatz) - Boenisch, Mertesacker, Baumann, Tosic (74. Andersen) - Frings (64. Niemeyer), Tziolis (77. Vranjes), Özil, Diego - Pizarro (77. Rosenberg), Sanogo (64. Almeida).

źródło informacji: INTERIA.PL