Legia - Unterhaching 1:1 (0:1)

Legia nie dała rady trzecioligowcowi! Piłkarze Jana Urbana zremisowali w swoim pierwszym sparingu w Hiszpanii 1:1 z drużyną SpVgg Unterhaching. Warszawską drużynę od porażki uchronił Takesure Chinyama.

Obie drużyny rozpoczęły mecz bardzo skoncentrowane. Na początku spotkania górowałą gra agresywna z obu stron. W postawie obu drużyn widać było różnice w przygotowaniu. Swoje akcje Unterhaching przeprowadzał bardzo składnie, a tego brakowało drużynie Legii. Trudno się jednak temu dziwić, ponieważ Jan Urban zdecydował się na bardzo rewolucyjne zmiany. Na lewej obronie zagrał bowiem Marcin Smoliński, a pierwszy raz od dłuższego czasu legijne barwy założyli Adrian Paluchowski, Tomasz Jarzębowski i Kamil Majkowski.

Wraz z upływającym czasem przewaga Unterhaching wydawała się być coraz bardziej wyraźna. Mimo tego polska obrona prezentowałą się bardzo okazale. Na wyrazy uznania zasługuje Inaki Descarga. Hiszpan często zapuszczał się prawym skrzydłem na połowę rywala, niestety przez słabe warunki fizyczne nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki z rosłym rywalem.

W 36. minucie padł jedyny gol pierwszej połowy. Po faulu na jednym z niemieckich piłkarzy do piłki podszedł Roman Tyce. Uczestnik turniejów EURO 2000 i 2004 precyzyjnym strzałem z 25 metrów nie dał najmniejszych szans Wojciechowi Skabie.

Swoje okazje mieli również legioniści, jednak Marcin Smoliński i Martins Ekwueme nie byli w stanie pokonać Christiana Bertholda.

Druga połowa przyniosła warszawiakom wyrównanie. Do bramki trzecioligowca trafił niezawodny Takesure Chinyama, który wykorzystał podanie od Miroslava Radovicia.