VfL Bochum 1848 - Flota Świnoujście 1-0 (1-0)

VfL Bochum 1848 - Flota 1-0 (1-0)

1-0 Marc Rzatkowski - 38

Flota: Grzegorz Kasprzik, Radosław Jasiński, Welin Damianow, Maciej Mysiak, Marek Opałacz, Mateusz Szałek, Krzysztof Bodziony, Konrad Gilewicz, Sebastian Olszar, Ensar Arifović, Charles Uchenna Nwaogu.

II połowa: Łukasz Kupczanko, Patryk Fryc, Ivan Udarević, Welin Damianow, Marek Opałacz, Piotr Kieruzel, Marek Niewiada, Mateusz Wrzesień, Bartłomiej Niedziela, Bartosz Śpiączka, Arkadiusz Aleksander.

Bochum: Luthe (46 Esser), Rothenbach (75 Brügmann), Maltritz (59 Acquistapace), Sinkiewicz, Chaftar, Freier (46 Scheidhauer), Kramer (75 Eyjolfsson), Goretzka, Rzatkowski, Aydin (59 Ortega), Dedic (59 Gelashvili).

Sędziował: Christian Bandurski.

Najważniejsze sytuacje.

W 15 minucie wyborna okazja dla Floty, Bodziony bardzo dobrze uderzył z wolnego ale bramkarzowi udało się wybronić.

W 38 minucie po błędach sędziego (wrzut z autu powinien być nasz), Jasińskiego i Gilewicza gospodarze wjechali w pole karne i Rzatkowski z prawej strony po długim rogu zdobył gola.

W 82 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Aleksander, zagrał wzdłuż bramki do Śpiączki, ale bramkarz zdołał wybronić.

Bardzo cenny sparing. Po wyrównanym meczu Flota minimalnie przegrała z niemieckim drugoligowcem. Zdecydował moment zagapienia przy wrzucie z autu. W celnych strzałach na bramkę 4-3 dla Bochum.