Bayer Leverkusen przećwiczył Rapid w Wiedniu

W trzeciej serii meczów grupy K piłkarskiej Ligi Europy Bayer Leverkusen pokonał w Wiedniu Rapid 4:0 (1:0). Niemiecki zespół w połowie rywalizacji ma na koncie 7 punktów. Tyle samo zgromadził ukraiński Metalist Charków, który wygrał 2:1 (0:0) na boisku Rosenborga.

Chociaż niemiecka Bundesliga jest znacznie mocniejsza od austriackiej, to starcia drużyn z tych dwóch krajów zawsze budzą duże emocje. Na stadionie im. Ernsta Happela nie było jednak wątpliwości, który z zespołów jest lepszy. Podopieczni duetu trenerskiego Hyypia - Lewandowski objęli prowadzenie już przed przerwą, a po zmianie stron zadali gospodarzom trzy kolejne ciosy.

Tradycyjnie w przypadku drużyn naszych zachodnich sąsiadów nie ma mowy o lekceważeniu rozgrywek Ligi Europy. Nie inaczej jest i w przypadku Aptekarzy. Dwie bramki Gonzalo Castro i po jednej Philippa Wollscheida oraz Karima Bellarabiego raz jeszcze pokazały, że w przeciwieństwie choćby do włoskich zespołów, za naszą zachodnią granicą czwartkowe starcia w Europie traktuje się bardzo poważnie.

W drugim spotkaniu grupy K Metalist Charków pokonał w wyjazdowym meczu Rosenborg 2:1. Wygraną drużyna z Ukrainy zapewniła sobie w ostatnich 10 minutach, gdy do bramki gospodarzy trafiali Brazylijczycy Marlos i Cleiton. Pogromcom Legii Warszawa nie pomógł gol zdobyty w 46. minucie przez Tarika Elyonoussiego.