VfL Wolfsburg mistrzem Niemiec !

W ramach 34. kolejki Bundesligi, VFL Wolfsburg pokonał na własnym stadionie Werder Brema 5:1i zdobył pierwszy tytuł mistrzowski w swojej historii. Gorsze wieści mamy dla kibiców Arminii Bielefeld i Artura Wichniarka. Drużyna Polaka zremisowała 2:2 z Hanoverem i pożegnała się z Bundesligą.

Trzy bramki dla zespołu prowadzonego przez Feliksa Magatha zdobył rewelacyjny duet Grafite - Dzeko. Drugą pozycję w tabeli zajął ubiegłoroczny mistrz Niemiec i zdobywca pucharu, Bayern Monachium. Bawarczycy pokonali na Allianz Arena 2:1 VFB Stuttgart. Drużyna ze Stuttgartu zajęła najniższe miejsce na podium.

W przyszłym sezonie w rozgrywkach Ligi Europejskiej, która zastąpi Puchar UEFA nie wystąpi Borussia Dortmund. Bramka Jakuba Błaszczykowskiego nic nie dała drużynie z Dortmundu, ponieważ swoje spotkanie zwyciężyła drużyna HSV Hamburg. Bohaterem Hamburga został Piotr Trochowski, którego gol w 90. minucie meczu we Frankfurcie wywindował HSV na piąte miejsce w tabeli.

Do wcześniej zdegradowanego zespołu Karlsruhe, dołączyły dziś zespoły Polaków, Energie Cottbus oraz Arminia Bielefeld. Napastnik Arminii, Artur Wichniarek, na pożegnanie z Bundesligą zdobył bramkę w ostatniej minucie spotkania z Hannoverem, w którego barwach wystąpił Jacek Krzynówek. Mariusz Kukiełka rozegrał 50. minut w zespole z Cottbus.

Całe spotkanie w barwach Herthy Berlin rozegrał Łukasz Piszczek. Zespół z Berlina niespodziewanie przegrał ze spadkowiczem z Karlsruhe 4:0.

FC Koln - Bochum 1:1 (1:1)

0:1 Klimowicz 18 min

1:1 Yahia (s) 24 min

Arminia Bielefeld - Hannover 2:2 (1:0)

1:0 Eggimann (s) 3 min

1:1 Stajner 57 min

1:2 Pinto 84 min

2:2 Wichniarek 90 min

Bayern Monachium - VFB Stuttgart 2:1 (1:0)