Wolfsburg o krok od mistrzostwa

W spotkaniach 33. kolejki niemieckiej Bundesligi zwycięstwa odniosły drużyny Wolfsburga oraz VfB Stuttgart. Drużyna "Wilków" prowadzona przez Feliksa Magatha jest więc o krok od zdobycia mistrzostwa.

Bayern Monachium, który również walczy o tytuł, tylko zremisował z rewelacją poprzedniej rundy - Hoffenheim 2:2. Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek piłkarze z Bawarii tracą do lidera z Wolfsburga 2 punkty. Z walki o mistrzostwo odpadł zespół z Berlina. Hertha bowiem tylko zremisowała z Schalke.

W barwach Arminii Bielefeld, która najprawdopodobniej opuści szeregi Bundesligi, 72 minuty zagrał Artur Wichniarek. Jacek Krzynówek oraz Jakub Błaszczykowski wystąpili po 90 minut. Drugi z wymienionych miał więcej powodów do zadowolenia niż skrzydłowy Hannoveru. Borussia Dortmund strzelila bowiem aż 6 bramek piłkarzom z Bielefeld.

W ostatniej kolejce Bundesligi wyjaśni się, kto z trójki - Wolfsburg, Bayern, Stuttgart zdobędzie mistrzowską paterę.

Bayer Leverkusen - Monchengladbach 5:0 (2:0)
1:0 Kiessling 31. min
2:0 Helmes 44. min

3:0 Castro 68. min
4:0 Kadlec 81. min
5:0 Dante 87. min (s)

VfL Bochum - Eintracht Frankfurt 2:0 (1:0)
1:0 Hashemian 26. min
2:0 Klimowicz 73. min

Borussia Dortmund - Arminia Bielefeld 6:0 (1:0)

2:2 Toni 44. min

VfB Stuttgart - Energie Cottbus 2:0 (1:0)

Źródło: ASInfo

---------------------------------------------------------------------------------------------------

"Wilki" o krok od mistrzowskiego tytułu, "Wieśniaki" zatrzymały Bayern.

VfL Wolfsburg jest o krok od wywalczenia pierwszego w historii tytułu mistrzów Niemiec. W meczu 33. kolejki "Wilki" rozgromiły na wyjeździe drużynę Jacka Krzynówka, Hannover 96, 5:0. Zawiódł Bayern Monachium, który zaledwie zremisował z 1899 Hoffenheim. Punkty stracił także inny zespół z czołówki - Hertha Berlin.

Gole dla "Wilków" zdobyli niesamowici w tym sezonie Edin Dzeko (trzy) i Grafite (dwie). Bośniak i Brazylijczyk zdobyli w sumie w tym sezonie 51 goli - odpowiednio 25 i 26.

W tym meczu 90 minut w barwach gospodarzy rozegrał Krzynówek, który zimą przeprowadził się do Hanoweru z Wolfsburga i także on jest o krok od... wywalczenia tytułu mistrza Niemiec.

Podopieczni Felixa Magatha są już naprawdę bardzo blisko wygrania Bundesligi. Mają dwa punkty przewagi nad Bayernem i VfB Stuttgart. Dzięki znakomitemu bilansowi bramek mistrzostwo zapewni im najprawdopodobniej remis w meczu ostatniej kolejki - z Werderem. Za tydzień Bayern podejmować będzie VfB Stuttgart.

Monachijczycy w przedostatniej kolejce zawiedli - zaledwie zremisowali 2:2 z "Wieśniakami" z Hoffenheim. Potknęła się również Hertha (cały mecz Łukasza Piszczka), która zremisowała bezbramkowo z Schalke i spadła na czwartą pozycję (trzy punkty straty do "Wilków").

Jeżeli chodzi o strefę spadkową, to jeszcze żaden zespół nie został zdegradowany. Arminia i Energie (0:2 z VfB Stuttgart i cały mecz Mariusza Kukiełki) mają po 27 punktów, o "oczko" mniej zgromadził Karlsruher SC. Z Bundesligi spadają dwie drużyny, trzecia zagra w barażach.

Z polskich zawodników z dobrej strony pokazał się Jakub Błaszczykowski. W wygranym 6:0 meczu z Arminią Bielefeld (72 minuty Artura Wichniarka) "Kuba" popisał się asystą przy jednym z goli. Dzięki wygranej Borussia Dortmund wskoczyła na miejsce gwarantujące start w Lidze Europejskiej.