Bramkowy wyścig Bayernu z "Wilkami", asysta Krzynówka

Takiej końcówki sezonu w Bundeslidze dawno nie było. We wtorkowych meczach 32. kolejki swoje mecze wygrał VfL Wolfsburg (z Borussią Dortmund) i Bayern Monachium (z Beyerem Leverkusen). Obie drużyny mają po 63 punkty, ale "Wilki" minimalnie (o dwa) lepszą różnicę goli.

Podopieczni Felixa Magatha pokonali znajdującą się w wybornej formie (siedem wygranych meczów z rzędu i osiem bez porażki) Borussię Dortmund 3:0.

Prowadzenie dla gospodarzy zdobył w 15. minucie Edin Dzeko. Bośniak wykorzystał podanie Josue i w sytuacji sam na sam pokonał Romana Weidenfelllera. Bramkarz Borussii skapitulował jeszcze dwukrotnie - w 47. minucie po strzale Grafite (24. trafienie w sezonie) i 85. po trafieniu (22. w sezonie) Dzeko.

W drużynie gości do 77. grał Jakub Błaszczykowski, który kilkakrotnie groźnie zaatakował prawym skrzydłem.

Również trzy gole strzelił Bayern. Mistrzowie Niemiec pokonali Bayer (nie grał Tomasz Zdebel) 3:0. Gole dla Bawarczyków zdobyli Luca Toni, Franck Ribery i Lukas Podolski.

Bayern i VfL mają po 63 punkty, ale "Wilki" różnicę goli o dwa lepszą (o miejscu w tabeli przy równej ilości punktów decyduje lepsza różnica bramek, a w dalszej kolejności liczba bramek zdobytych). W dwóch kolejkach pozostających do zakończenia "Wilki" zagrają na wyjeździe z drużyną Hannover 96 i u siebie z Werderem Brema, zaś Bayern na boisku drużyny 1899 Hoffenheim oraz w Monachium z VfB Stuttgart. Końcówka sezonu zapowiada się pasjonująco.

Bardzo blisko spadku z Bundesligi jest Karlsruher SC, który przegrał na własnym stadionie z Hannover 96 2:3. Asystę przy jednej z bramek dla gości zaliczył Jacek Krzynówek.

W Kolonii 2:1 wygrała Hertha Berlin, która ma zaledwie jeden punkt straty prowadzącej dwójki i liczy na potknięcie Wolfsburga i Bayernu. W spotkaniu z FC Koeln cały mecz rozegrał Łukasz Piszczek.