Tak grali Polacy w Europie

Piłkarz Borussia Dortmund Jakub Błaszczykowski zdobył bramkę w meczu ligowym Bundesligi z Karlsruher SC i jego zespół wygrał spotkanie 4:0. Polak wpisał się na listę strzelców w 25. minucie spotkania.

Całe spotkanie w barwach Arsenalu Londyn rozegrał Łukasz Fabiański, a jego zespół przegrał 1:4 z Chelsea Londyn.

Występy polskich piłkarzy za granicą:

Anglia:

Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - 90 minut w meczu ligowym z Chelsea Londyn (1:4)

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - rezerwowy w meczu z Manchester City (2:0)

Szkocja:

Artur Boruc (Celtic Glasgow) - 90 minut z Glasgow Rangers (0:1)

Łukasz Załuska (Dundee United) - 90 minut z Aberdeen FC (1:1)

Grzegorz Szamotulski (Hibernian Edynburg) - poza kadrą w meczu z Heart of Midlothian (1:0)

Adrian Mrowiec (Heart of Midlothian) - rezerwowy w meczu z Hibernian Edynburg (0:1)

Niemcy:

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - 73 minuty w meczu ligowym z Karlsruher SC (4:0) i bramka w 25. minucie

Mariusz Kukiełka (Energie Cottbus) - 90 minut w meczu ligowym z Bayernem Monachium (1:3)

Łukasz Piszczek (Hertha Berlin) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z VfL Bochum (2:0)

Artur Wichniarek (Arminia Bielefeld) - od 76 minuty w meczu z Bayerem Leverkusen (2:2)

Marcin Mięciel (VfL Bochum) - rezerwowy w meczu ligowym z Herthą Berlin (0:2)

Jacek Krzynówek (Hannover 96) - 85 minut w meczu ligowym z Eintrachtem Frankfurt (1:1)

Tomasz Zdebel (Bayer Leverkusen) - poza kadrą w meczu z Arminią Bielefeld (2:2)

Belgia:

Dawid Janczyk (Lokeren) - 90 minut w meczu z Dender EH (0:2)

Macin Wasilewski (Anderlecht) - 90 minut w meczu z KSV Ryoleselare (3:1)

Hiszpania:

Jerzy Dudek (Real Madryt) - rezerwowy w meczu z Valencią (0:3)

Holandia:

Michał Janota (Feyenoord Rotterdam) - poza kadrą w meczu ligowym z Roda Kerkrade (2:3)

Arkadiusz Radomski (NEC Nijmegen) - poza kadrą w meczu ligowym ze Spartą Rotterdam (1:1)

Paweł Wojciechowski (SC Heerenveen) - nie zagrał w meczu ligowym z AZ Alkmar (1:3)

Ukraina:

Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - 58 minut w meczu z FC Charków (3:0)

Seweryn Gancarczyk (Metalist Charków) - 90 minut w meczu z Metalurgiem Donieck (1:1)

Rosja:

Mariusz Jop (FK Moskwa) - rezerwowy w meczu ligowym z Amkarem Perm (1:0)

Krzysztof Łągiewka (Krylia Sowietow Samara) - nie zagrał w meczu ligowym z Zenitem St Petersburg (0:2)

Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa) - 84 minuty w meczu z CSKA Moskwa (1:2) i żółta kartka w 28. minucie.

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP