Werder - Hamburger SV 2:0, Borussia M. - Schalke 04 1:0

Werder Brema znów potwierdził, że ma sposób na pokonanie Hamburgera SV. Po wyeliminowaniu tego zespołu z Pucharu UEFA, tym razem podopieczni Thomasa Schaafa nie mieli problemów w meczu ligowym, wygrywając 2:0.

Bohaterem niedzielnego spotkania 31. kolejki Bundesligi był strzelec obu bramek, Hugo Almeida. Portugalski napastnik otworzył wynik w 34. min po zagraniu Rosenberga z lewego skrzydła. Cztery minuty po przerwie Almeida ustalił rezultat, niemal w identyczny sposób, jak przy pierwszym golu, z tą tylko różnicą, że asystował Mesut Ozil. Warto zaznaczyć, że obie sytuacji bramkowe rozpoczęły się od błędu graczy HSV w środkowej strefie boiska. Podopieczni Martina Jola znacznie zmniejszyli swoje szanse na mistrzostwo Niemiec. Do prowadzącego Wolfsburga tracą pięć punktów.

W drugim niedzielnym meczu Borussia Moenchengladbach pokonała Schalke 04 1:0. Gola na wagę trzech punktów, ważnych w kontekście walki o utrzymanie, zdobył w 90. min reprezentant Izraela, Roberto Colautti.

Werder Brema - Hamburger SV 2:0 (0:0)
1:0 Hugo Almeida 34. min
2:0 Hugo Almeida 49. min

Borussia Moenchengladbach - Schalke 04 1:0 (0:0)
1:0 Colautti 90. min