Sobiech nie pomógł, awans Rojiblancos

Piłkarze Atletico Madryt wygrali w Niemczech z Hannover 96 2:1 (0:0) rewanżowe spotkanie Ligi Europy i zameldowali się w półfinale. Ich rywalem w walce o finał będzie rywal z Hiszpanii, Valencia CF. Od 86. minuty w barwach pokonanych zagrał Polak, Artur Sobiech.

Pierwsza połowa spotkania ćwierćfinałowego Ligi Europy nie przyniosła kibicom w Hanowerze wielkich emocji. Tylko w pierwszych minutach odważnie nacierali Didier Ya Konan i Jan Schlaudraff, lecz nie będąc w stanie pokonać Thibauta Courtois, musieli skupić się na uważnej grze w destrukcji przeciw coraz odważniej nacierającemu Atletico.

Goście z Hiszpanii, broniąc przewagi wywalczonej w pierwszym meczu (2:1) nie przebierali w środkach, powstrzymując ataki niemieckiej drużyny. Aktywni w obronie byli nawet ofensywni Diego i Radamel Falcao, którzy zarobili żółte kartki. Klincz w środku pola trwał aż do gwizdka Marka Clattenburga, który oznaczał przerwę.

Po zmianie stron znów więcej z gry mieli gospodarze, ale rywal umiejętnie się bronił i wyprowadzał groźne kontrataki. Tak było właśnie w 63 minucie, gdy podanie w polu karnym rywal dotarło do napastnika Atletico, Adriana Lopeza. Gracz Rojiblancos "zatańczył" z rywalami, ograł Rona Roberta Zielera i strzelił do pustej bramki Hannoveru.

Na gola rywali dopiero w 81. minucie odpowiedział Mame Biram Diouf, który oszukał rywali w polu karnym i ładnym strzałem pokonał ich bramkarza.

W tym momencie madrycki zespół prowadził z rywalami w dwumeczu 3:1 był o krok od awansu do półfinału. Trener Hannoveru, Mirko Slomka, postawił wszystko na jedną kartę. W 86. minucie wpuścił na plac gry Artura Sobiecha, zdejmując defensora Christiana Pandera. Ten manewr dał efekt w postaci gola... dla rywali.

W 87. minucie Zielera pokonał niezawodny Radamel Falcao. Kolumbijczyk dał wygraną swej drużynie w rewanżowym meczu ćwierćfinału i rozwiał marzenia Hannoveru o dogrywce i awansie do półfinału.

Piłkarze Atletico po raz drugi wygrali z Hannover 96 2:1 w ćwierćfinale Ligi Europy i zameldowali się w półfinale. Ich rywalem w walce o finał będzie rywal z Hiszpanii, Valencia CF.

Hannover 96 - Atletico Madryt 2:1 (0:0)
Bramki: Adrian Lopez (63), Radamel Falcao (87) - Mame Biram Diouf (81)