Atletico Madryt - Hannover 96 2:1 (1:1)

Atletico Madryt pokonało Hannover 96 2:1 (1:1) w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Europy. Decydujący gol padł tuż przed końcem spotkania, kiedy kapitalnym uderzeniem popisał się Eduardo Salvio.

Faworytem spotkania było Atletico, które ma zamiar odzyskać puchar Ligi Europy (Hiszpanie są pierwszymi zdobywcami tego trofeum w jego krótkiej historii). Nie może zatem dziwić fakt, że błyskawicznie przystąpili do realizowania założenia, jakim było wyeliminowanie klubu Artura Sobiecha (Polak był poza kadrą meczową).

Już w 9. minucie wynik spotkania otworzył król strzelców poprzedniej edycji, Radamel Falcao. Kolumbijczyk wykorzystał dośrodkowanie Gabiego z rzutu wolnego i głową umieścił piłkę w siatce.

Wydawało się, że Atletico spokojnie może od tego momentu prowadzić grę i liczyć, że Hannover z upływem czasu będzie się coraz częściej odkrywał. Nic bardziej mylnego. Obie drużyny skupiły się na defensywie, przez co sytuacje bramkowe - jeśli w ogóle były - tworzyły się niemal wyłącznie po stałych fragmentach gry.

Spokojne tempo meczu najwyraźniej uśpiło obrońców Atletico, którzy nie potrafili ani powstrzymać Larsa Stindla na prawym skrzydle, ani wybić piłki po jego płaskim dośrodkowaniu. W efekcie tego wślizgiem do wyrównania doprowadził niezawodny Mame Biram Diouf.

W drugiej połowie gole długo nie padały, choć obie ekipy mogły pokusić się o trafienie. W 71. minucie blisko swojego drugiego trafienia był Diouf, ale tym razem minimalnie spudłował. Po jego strzale sprzed pola karnego piłka o centymetry minęła słupek.

Po drugiej stronie boiska mógł paść natomiast jeszcze bardziej efektowny gol. Fantastycznie do przewrotki na kwadrans przed końcem złożył się Falcao. Snajper Atletico czysto trafił w piłkę, ale ta nie znalazła drogi do bramki.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, wynik spotkania na 2:1 ustalił Eduardo Salvio. Bohater dwumeczu z Besiktasem Stambuł utrzymał się przy piłce tuż przed polem karnym i z kilkunastu metrów huknął w samo "okienko", zupełnie nie do obrony.

Bramki: Radamel Falcao (9), Eduardo Salvio (89) - Mame Biram Diouf (37).