Werder Brema - HSV Hamburg 0-1 (0-1)

W pierwszym półfinałowym meczu Pucharu UEFA Werder Brema przegrał u siebie z HSV Hamburg 0:1. Jedynego gola zdobył Piotr Trochowski. Rewanż 7 maja w Hamburgu.

Hamburger zrewanżował się Werderowi za niedawne wyeliminowanie z Pucharu Niemiec i przed rewanżem na własnym boisku jest znacznie bliżej awansu do finału. W 28. minucie Trochowski wykorzystał podanie Guya Demela i uderzeniem głową pokonał Franka Rosta.

W pierwszej połowie Hamburger miał zdecydowaną przewagę i mógł prowadzić jeszcze wyżej, ale dobre okazje zmarnowali Ivica Olic i Paolo Guerrero.

W drugiej połowie inicjatywę przejęli gospodarze. Nie byli jednak w stanie pokonać dobrze zorganizowanej obrony zespołu z Hamburga. Szans na wyrównanie nie wykorzystali Claudio Pizarro i Markus Rosenberg.

Werder Brema - HSV Hamburg 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Trochowski (28)

Werder: Wiese - C. Fritz (85. Proedl), Mertesacker, Naldo, Boenisch - Frings - Tziolis, Ozil - Diego - Pizarro, Hugo Almeida (61. Rosenberg)

HSV: F. Rost - Demel, Gravgaard, Mathijsen, Aogo (79 Aoago) - Jarolim, Alex Silva (75. Boateng) - Pitroipa, Guerrero, Trochowski - Olic (90. Torun).

Sędziował: Howard Webb (Anglia).

DRUGI PÓŁFINAŁ: Dynamo Kijów - Szachatar Donieck 1:1

źródło informacji: INTERIA.PL