Niemcy - Francja 1:2

Francja pokonała Niemców 2:1 (1:0) w szlagierowym międzypaństwowym meczu towarzyskim rozegranym w Bremie.

Podopieczni Joachima Loewa wybiegli na mecz z Francją w mocno okrojonym składzie. Joachim Loew nie mógł skorzystać z usług wielu zawodników, którzy na Euro 2012 mają stanowić o sile zespołu naszych zachodnich sąsiadów. Brak Lukasa Podolskiego, Bastiana Schweinsteigera, Philip Lahma czy Mario Goetzego oznaczał, że w meczu przeciwko Trójkolorowym szansę na udowodnienie swojej przydatności w zespole otrzymają zmiennicy. Francuzi do meczu w Bremie przystąpili przede wszystkim bez Karima Benzemy.

Już w 21. minucie niemiecką publiczność zgromadzoną na stadionie w Bremie uciszył swoim trafieniem Olivier Giroud, wyprowadzając zespół Laurenta Blanca na prowadzenie, którego Francuzi nie oddali do końca pierwszej połowy mimo wielu okazji reprezentacji Niemiec.

W drugiej połowie spodziewano się szybkiego wyrównania, tymczasem to Trójkolorowi powiększyli przewagę za sprawą trafienia w 69. minucie Florent Maloudy. Dwubramkową przewagę Francuzi zdołali utrzymać do 90. minuty, kiedy to honorowe trafienie dla reprezentacji Niemiec zaliczył Cacau. Na wyrównanie podopiecznym Joachima Loewa zabrakło jednak czasu i nieco niespodziewanie Francuzi pokonali na wyjeździe Niemcy 2:1.

Niemcy - Francja 1:2 (0:1)

Niemcy: Wiese - Boateng, Hummels, Badstuber (46. Hoewedes), Aogo - Kroos, Khedira (70. L.Bender) - Reus (70. Cacau), Oezil, Schuerrle (45. Mueller) - Klose (46. Gomez)

Francja: Lloris - Debuchy, Rami, Mexes, Abidal - M'Vila (61. Malouda), Cabaye (62. Diarra) - Valbuena (68. Amalfitano), Nasri, Ribery (46. Menez) - Giroud (76. Saha)

Sędziował: Paolo Tagliavento (Włochy)

Widzów: 37800 (Weserstadion)

Bramki: 0:1 Giroud (21.), 1:1 Malouda (69.), 1:2 Cacau (90.)

Żółte kartki: Boateng, L.Bender - Mexes