Przegrana VfL Wolfsburg, remis Arminii z Monchengladbach

Kandydaci do mistrzostwa Niemiec nie będą miło wspominać wyjazdu do Cottbus. VfL Wolfsburg przegrał z przedostatnią drużyną w tabeli - Energie Cottbus 0:2.

Wszystko rozstrzygnęło się w drugiej połowie, kiedy padły obydwie bramki dla Energie. Tym samym "Wilki" nie wykorzystały szansy na odskoczenie rywalom w tabeli Bundesligi. Obecnie przewaga Wolfsburga nad drugą w tabeli Herthą wynosi dwa punkty, a trzeci Bayern dzielą od liderów trzy oczka.

Natomiast w meczu drużyn walczących o utrzymanie w 1. Bundeslidze Arminia Bielefeld zremisowała z Borussią Monchengladbach 1:1. Walka trwała do ostatniej minuty, a zaciekłość obu drużyn obrazuje aż sześć żółtych kartek pokazanych w tym meczu przez arbitra. Dla żadnej z drużyn ten remis nie jest dobrym rezultatem i nie pozwala spokojniej myśleć o kolejnej potyczce.

W meczu nie zagrał reprezentant Polski - Artur Wichniarek. Napastnik Bielefeld zmaga się z kontuzją, której nabawił się na jednym z przedmeczowych treningów.

Energie Cottbus - WfL Wolfsburg 1:0 (0:0)
1:0 - Rangelov 72. min
2:0 - Skela 86. min

Borussia Monchengladbach - Arminia Bielefeld 1:1 (1:1)
1:0 - Matmour 13. min
1:1 - Tesche 33. min