Bayer Leverkusen - FSV Mainz 4:1 (0:0, 1:1) po dogrywce

Bayer Leverkusen w finale Pucharu Niemiec (DFB-Pokal). W spotkaniu półfinałowym, rozegranym na LTU-Arena, "Aptekarze" pokonali drugoligowy FSV Mainz 4:1, ale dopiero po dogrywce. W składzie zwycięskiej drużyny zabrakło Tomasza Zdebela.

Od pierwszych sekund zdecydowaną przewagę zyskali podopieczni Bruno Labbadii, ale nie potrafili poważnie zagrozić bramce Dimo Wache. Goście pierwszą sytuację stworzyli dopiero na dwie minuty przed przerwą.

W drugiej części meczu obraz gry się nie zmienił, ale na bramki trzeba było poczekać do ostatnich minut. W 82. min ze strzałem Renato Augusto poradził sobie Wache, ale Charisteas z kilku metrów skutecznie dobił.

Gdy wydawało się, że gospodarze zasłużenie awansują w regulaminowym czasie, goście doprowadzili do dogrywki. W 88. min po dośrodkowaniu Pekovicia skutecznie główkował Aristide Bance.

Dogrywka była jednostronnym widowiskiem, w którym gracze Bayeru zaaplikowali rywalom aż trzy gole. Już w 92. min zagranie Kiesslinga na bramkę zamienił Arturo Vidal. W 104. min po rzucie rożnym Barnetty piłkę głową przedłużył Friedrich, a Simon Rolfes wpakował ją do siatki. Kropkę nad "i" postawił w 117. min Michal Kadlec.

W drugim półfinale, który odbędzie się w środę, Hamburger SV spotka się z Werderem Brema. Finał odbędzie się 30 maja w Berlinie.

1:0 Charisteas 82. min
1:1 Bance 88. min
2:1 Vidal 92. min
3:1 Rolfes 104. min
4:1 Kadlec 117. min

Żółte kartki: Henrique (Bayer) oraz Peković (Mainz)

Sędziował: Michael Weiner
Widzów: 40 000

Bayer: Adler - Henrique, Friedrich, Haggui, Kadlec - Rolfes - Renato Augusto (115. Castro), Vidal, Kroos (69. Barnetta) - Helmes (69. Charisteas), Kiessling

Mainz: Wache - Hoogland, Svensson, Noveski, Loew (84. Baljak) - Peković - Karhan, Feulner (65. Heller), Neustaedter (84. Bogavac), Amri - Bance