Borussia Dortmund gromi, Lewandowski trafia

Borussia Dortmund rozgromiła 4:0 Rot-Weiss Oberhausen w rozegranym w środę towarzyskim spotkaniu. Jedną z bramek dla mistrzów Niemiec strzelił Robert Lewandowski.

Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 14. minucie podwyższając wynik meczu na 2:0. Pozostałe trafienia zanotowali Sebastian Kehl, Sven Bender i Lucas Barrios.

Oprócz Lewandowskiego w pierwszym składzie ekipy z Dortmundu wyszli także Jakub Błaszczykowski (obaj grali do 67. minuty) i Łukasz Piszczek. Ten ostatni musiał opuścić boisko jeszcze przed przerwą (40. minuta). Jak podała oficjalna strona niemieckiego klubu piłkarz doznał skurczu mięśnia czworogłowego uda.

Sparing z Oberhausen był ostatnim sprawdzianem Borussii przed rozpoczynającą się 20 stycznia rundą rewanżową Bundesligi. Mistrzowie Niemiec, którzy na półmetku rozgrywek zajmują drugą lokatę (34 pkt), z trzypunktową stratą do lidera - Bayernu Monachium, zainaugurują ją w niedzielę (22 stycznia) wyjazdowym meczem z Hamburgerem SV.