Fortuna Duesseldorf lepsza od Borussii Dortmund...

Fortuna Duesseldorf okazała się lepsza od Borussii Dortmund. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1 i do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. W tych lepsi okazali się gracze Fortuny. Mecz rozegrano w ramach turnieju WinterCup.

Spotkanie trwało tylko 45 minut. Prowadzenie Borussii dał Shinji Kagawa po podaniu Ivana Perišicia. Minutę później padło wyrównanie po strzale Christiana Webera z 30 metrów. Więcej bramek już nie padło i rozpoczął się konkurs jedenastek.

Te lepiej wykonywali zawodnicy Fortuny. W zespole aktualnego mistrza Niemiec swoje okazje zmarnowali Mario Goetze i Mats Hummels.

45 minut w meczu rozegrał Robert Lewandowski, który został ukarany żółtą kartką. Napastnik wykorzystał swoją jedenastkę w konkursie rzutów karnych. Pozostali Polacy w składzie Borussii, Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski, nie grali.

Mecz był częścią turnieju WinterCup. Oprócz Fortuny i BVB, biorą w nim udział również drużyny Borussii Moenchengladbach i Werderu Brema. Drugie półfinałowe spotkanie zaplanowano na 15:00. Godzinę później o trzecie miejsce zagrają podopieczni Jürgena Kloppa, zaś finał przewidziano na godzinę 17. Turniej odbywa się w Duesseldorfie.