Hamburger i Hertha nie tracą dystansu

Hamburger SV wciąż liczy się w walce o mistrzostwo Niemiec. W niedzielnym meczu 28. kolejki Bundesligi podopieczni Martina Jola pokonali Hannover 96 2:1.

W spotkaniu na HSH-Nordbank-Arena zwycięstwo gospodarzom zapewnił Mladen Petrić, który wpisywał się na listę strzelców w 2. i 52. min. Bramkę dla H96 uzyskał w 70. min Mikael Forssell, pewnie egzekwując rzut karny, podyktowany za zagranie ręką Guy Demela.

W kadrze Hannoveru 96 zabrakło Jacka Krzynówka. HSV wciąż plasuje się na trzeciej pozycji, tracąc do lidera, VfL Wolfsburg, trzy punkty. Hannover jest trzynasty.

W drugim niedzielnym spotkaniu Hertha Berlin zwyciężyła u siebie z Werderem Brema 2:1. Pierwszy gol padł na dwie minuty przed przerwą. Z rzutu rożnego dośrodkował Torsten Frings, a do piłki najszybciej doszedł Per Mertesacker, pokonując Drobnego. Gospodarze wyrównali w 71. min. W pole karne dośrodkował Dardai, a celną główką popisał się Josip Simunić. Zwycięskie trafienie dla podopiecznych Luciena Favre miało miejsce w 87. min. Z kilkunastu metrów celnie przymierzył Raffael.

W 57. min na murawie pojawił się Łukasz Piszczek, który zastąpił Maximiliana Nicu. Hertha utrzymała czwartą pozycję w tabeli. Werder zajmuje 10. miejsce.

Hamburger SV - Hannover 96 2:1 (1:0)

1:0 Petrić 2. min
2:0 Petrić 52. min
2:1 Forssell 70. min (karny)

Hertha BSC - Werder Brema 2:1 (0:1)

0:1 Mertesacker 43. min
1:1 Simunić 71. min
2:1 Raffael 87. min