Wolfsburg znów zwycięski, grali Polacy

Piłkarze VfL Wolfsburg utrzymali pozycję lidera po sobotnich meczach 28. kolejki Bundesligi. Podopieczni Felixa Magatha pokonali Bayer Leverkusem 2:1 i mają trzy punkty przewagi nad Bayernem Monachium, który poradził sobie z Arminią Bielefeld.

Na Schueco-Arena gospodarze długo utrzymywali bezbramkowy remis z faworytem z Bawarii. Dopiero w 64. min przyjezdnym udało się pokonać Dennisa Eilhoffa. W pole karne piłkę wrzucił Franck Ribery, a głową z najbliższej odległości trafił Luca Toni. Snajper Arminii Bielefeld, Artur Wichniarek rozegrał pełne 90 minut.

Cenne zwycięstwo w perspektywie walki o europejskie puchary odnieśli gracze Borussii Dortmund. Podopieczni Juergena Kloppa pokonali na wyjeździe VfL Bochum 2:0. Wynik meczu otworzył w 11. min Patrick Owomoyela, celnie główkując po dograniu Freia z rzutu rożnego. Na 2:0 podwyższył Nelson Valdez, który dziewięć minut po przerwie udanie przymierzył po zgraniu głową Sahina. Jakub Błaszczykowski zagrał do 70. minuty. Zmienił go Tinga. W kadrze Bochum zabrakło Marcina Mięciela.

VfL Wolfsburg umocnił się na pozycji lidera, pokonując na Volkswagen-Arena drużynę Bayeru Leverkusen 2:1. Gospodarze prowadzili do przerwy 1:0. W 23. min na listę strzelców wpisał się niezawodny Grafite, który najpierw został sfaulowany w polu karnym przez Friedricha, a po chwili skutecznie egzekwował rzut karny. Goście wyrównali w 54. min. Kiessling obsłużył podaniem Toniego Kroosa, który nie pomylił się z kilkunastu metrów. Ekipy "Wilków" nie zadowalał jednak remis. W 85. min znakomite podanie Misimovicia na bramkę zamienił Grafite. Tomasz Zdebel obserwował spotkanie z ławki rezerwowych.

W pozostałych sobotnich meczach VfB Stuttgart, po hat-tricku Mario Gomeza, pokonał 1. FC Koeln 3:0, Eintracht Frankfurt zwyciężył z Borussią Moenchengladbach 4:1, a Karlsruher SC zremisował z 1899 Hoffenheim 2:2.

Arminia Bielefeld - Bayern Monachium 0:1 (0:0)
0:1 Toni 64. min

VfL Bochum - Borussia Dortmund 0:2 (0:1)
0:1 Owomoyela 11. min
0:2 Valdez 54. min

VfL Wolfsburg - Bayer Leverkusen 2:1 (1:0)
1:0 Grafite 23. min (karny)
1:1 Kroos 54. min