Borussia ograła rywala Wisły

Borussia Dortmund rozegrała w Hiszpanii sparingowy mecz ze Standardem Liege. Mistrz Niemiec 3:0 pokonał rywala Wisły Kraków z 1/16 finału Ligi Europy. W barwach Borussii zagrało dwóch Polaków. Robert Lewandowski (na zdjęciu - Foto Peter Ciper (ELO) – bundesliga.pl) w drugiej połowie ustalił wynik spotkania.

Zagrali dwaj Polacy. Piszczek dostał wolne
Trener Borussii Jürgen Klopp wykorzystał okazję i wystawił w każdej z połów inny skład. W pierwszych 45 minutach na boisku przebywał m.in. Jakub Błaszczykowski, który brał udział w akcji, po której jego zespół zdobył bramkę na 1:0. Z kolei po przerwie na murawie pojawił się Robert Lewandowski. Wolne dostał natomiast trzeci z Polaków w BVB, czyli Łukasz Piszczek.

Błaszczykowski brał udział w bramkowej akcji
Borussia na prowadzenie wyszła w 27. minucie. Piłka po stracie Belgów trafiła do Jakuba Błaszczykowskiego, który zagrał w pole karne. Tam futbolówki nie potrafili skierować do siatki Zidan oraz Barrios. Dopiero trzecia próba, podjęta przez Zidana, okazała się skuteczna.

Druga bramka dla mistrza Niemiec padła w 51. minucie. Po faulu na Damienie Le Tallecu rzut karny wykorzystał Neven Subotić.

Lewandowski nie zapomniał jak się strzela
W 62. minucie pierwszą dobrą okazję miał Robert Lewandowski. Polak uderzał jednak z ostrego kąta i nie podwyższył prowadzenia Borussii na 3:0. Co nie udało się najlepszemu snajperowi BVB (12 goli w 17 meczach w rundzie jesiennej Bundesligi) przy pierwszej próbie, udało się przy kolejnej. W 83. minucie Le Tallec dośrodkował w pole karne, a Lewandowski przyjął piłkę i trafił na 3:0.