Schalke 04 - Energie Cottbus 4:0 (2:0)

Piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen gładko pokonali u siebie Energie Cottbus 4:0 w pierwszym meczu 28. kolejki Bundesligi. 75 minut rozegrał defensor Energie, Mariusz Kukiełka.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 4. min. Po błędzie Kukiełki piłkę w siatce umieścił Christian Pander. W 23. min było 2:0. Podanie Kuranyi'a na gola zamienił Halil Atintop. Kwadrans po przerwie wynik podwyższył Jermaine Jones, po zagraniu Altintopa. W 88. min rezultat ustalił Kevin Kuranyi.

Dzięki wygranej ekipa Schalke awansowała na szóste miejsce. Energie wciąż okupuje siedemnastą, spadkową pozycję.

1:0 Pander 4. min
2:0 Altintop 23. min
3:0 Jones 60. min
4:0 Kuranyi 88. min

Żółte kartki: Vasiljević (Energie)

Sędziował: Michael Weiner
Widzów: 61 000

Schalke: Neuer - Rafinha, Westermann, Krstajić (78. Hoewedes), Pander (72. Engelaar) - Jones, Kobiashvili - Farfan (80. Asamoah), Halil Altintop, Sanchez - Kuranyi

Energie: Tremmel - Radeljić, Cagdas, Cvitanović, Ziebig (41. Pavicević) - Kukiełka (76. Rajnoch) - Vasiljević, Skela - Rangełow, Iliew - Jula (84. Jelić)