Zwycięstwo Hannoveru, gol Artura Sobiecha

Hannover 96 pokonał 3:1 (2:1) Worskłę Połtawa w meczu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Wynik spotkania w 78. minucie ustalił Artur Sobiech.

Hannover miał już wcześniej zapewniony awans, dlatego trener zdecydował się dać szansę rezerwowym. Dzięki temu w pierwszej jedenastce znalazł się Artur Sobiech, który zagrał ambitnie i swój dobry występ przypieczętował bramką.

Zanim drogę do bramki znalazł były piłkarz Polonii Warszawa, po jednym trafieniu dla gospodarzy zanotowali Konstantin Rausch i Ya Konan. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdobył Roman Bezus, ale w drugiej połowie Artur Sobiech rozstrzygnął losy spotkania, wykorzystując asystę Konana i ustalając wynik na 3:1.

W drugim meczu tej grupy Standard Liege odniósł swoje czwarte zwycięstwo i zakończył fazę grupową bez porażki, na wyjeździe pokonując FC Kopenhaga 1:0. Duński zespół w niczym nie przypomina już drużyny, która rok temu walczyła w Lidze Mistrzów z FC Barceloną niemal jak równy z równym. Losy spotkania w 31. minucie rozstrzygnął Michy Batshuayi, zdobywając jedynego gola.