Schalke 04 Gelsenkirchen - Steaua Bukareszt 2:1

Schalke Gelsenkirchen wygrało u siebie ze Steauą Bukareszt 2:1 w meczu 5. kolejki Ligi Europy. Dzięki temu zwycięstwu Niemcy zapewnili sobie awans do fazy pucharowej i zwycięstwo w grupie J.

Gospodarze przeważali od pierwszego gwizdka i byli zdecydowanie lepsi w każdym elemencie gry.

Po pierwszej połowie na Arena AufSchalke był remis 1:1. Wynik w 25. minucie otworzył Kyriakos Papadopoulos. Gospodarze krótko rozegrali rzut rożny i grecki obrońca skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu José Manuela Jurado.

W 33. minucie minut później był już remis. Po ładnym podaniu Pablo Brandána gola ze skraju pola karnego strzelił Raul Rusescu.

Po przerwie gospodarzom udało sie wyjść na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Bramkę w 57. minucie strzelił niezawodny, Raul Gonzalez. Hiszpan z bliska dobił strzał Klaasa-Jana Huntelaara.

W drugim meczu tej grupy AEK Larnaka, takżę 2:1, pokonał Maccabi Hajfa, dzięki czemu włączył się w walkę o awans. Grecy mają tyle samo punktów co Steaua, a obie drużyny o jedno oczko wyprzedza Maccabi. Wszystkie trzy drużyny mają przed ostatnia kolejką szansę na wyjście z grupy.