Niemcy - Holandia 3:0 (2:0)

Niemcy pokonały Holandię 3:0 (2:0) w szlagierowym międzypaństwowym spotkaniu towarzyskim rozegranym w Hamburgu.

Spotkanie Niemców z Holandią było szlagierem wtorkowych spotkań towarzyskich. W Hamburgu spotkaly się trzecia i druga ostatnich mistrzostw świata.

Piłkarze prowadzeni przez Joachima Loewa popisali się w kwalifikacjach imponującym wyczynem - zdobyli komplet punktów w dziesięciu spotkaniach.

Nie zwolnili tempa również w starciu z Pomarańczowymi, pewnie pokonując ich 3:0 i wysyłając jasny sygnał, że poważnie myślą o wygraniu turnieju w Polsce i na Ukrainie.

W pierwszej połowie łupem bramkowym podzielili się Thomas Mueller (15. minuta) i Miroslav Klose (26.). Trzeciego gola w jubileuszowym, 75. meczu Loewa jako trenera reprezentacji Niemiec, zdobył Mesut Ozil w 66. minucie.

Niemcy: Neuer, Boateng (65. Höwedes), Mertesacker, Badstuber (46. Hummels), Aogo, Kroos (82. Rolfes), Khedira (88. L. Bender), Th. Müller, Özil, Podolski (65. Götze), Klose (81. Reus)

Holandia: Stekelenburg, van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Braafheid, van Bommel, Strootman (64. Nigel de Jong), Kuyt (87. Wijnaldum), Sneijder (87. Luuk de Jong), Babel, Huntelaar (76. Beerens)

Bramki: 1:0 Th. Müller (16.), 2:0 Klose (25.), 3:0 Özil (66.)

Żółte kartki: Klose - Sneijder
Sędziował: Cüneyt Cakir (Turcja)
Widzów: 51.500 (komplet)