Bayern gromi, Hertha przegrywa

Wysoka wygrana Bayernu Monachium z Eintrachtem Frankfurt i nieoczekiwana porażka Herthy Berlin z Hannoverem 96 - to najciekawsze wydarzenia sobotnich meczów Bundesligi. W Niemczech na boiskach pojawiło się też kilku Polaków, ale nie zasłużyli się oni niczym specjalnym.

Do największej niespodzianki doszło w Hanowerze. Miejscowy Hannover 96 wygrał z Herthą Berlin 2:0 i zrzucił ją z trzeciego miejsca w tabeli. Drużynie ze stolicy Niemiec nie pomógł Łukasz Piszczek. Polak pojawił się na boisku w 65. minucie.

Herthę wyprzedził Bayern Monachium. Bawarczycy robili wszystko, aby wymazać plamę po blamażu w Barcelonie. Udało się. Rozgromili Eintracht i uratowali posadę trenerowi Jurgenowi Klinsmannowi. Do siatki drużyny z Frankfurtu trafili Franck Ribery, Luca Toni, Lucio i Bastian Schweinsteiger.

Nie wiedzie się tymczasem beniaminkowi z Hoffenheim, który jeszcze przed przerwą zimową przewodził tabeli Bundesligi. W środę niedawnych liderów pogrążył Stanislav Sestak. Słowak zdobył hat-tricka, a jego VfL Bochum wygrało 3:0.

Nie zawodzą za to aktualni liderzy. VfL Wolsfburg wygrał na wyjeździe z Borussią M'Gladbach i ze spokojem może czekać na wynik niedzielnego meczu drugiego w tabeli Hamburgera SV.

W sobotę po niemieckich boiskach biegali też Artur Wichniarek i Jakub Błaszczykowski. Arminia Bielefeld, której barw broni pierwszy z nich, przegrała z Energie w Cottbus, a Borussia Dortmund Błaszczykowskiego pokonała 3:1 1. FC Koln. Wichniarek zagrał cały mecz. "Kuba" przebywał na boisku do 70. minuty.