Gol Lewandowskiego i awans Borussii Dortmund

W meczu II rundy Pucharu Niemiec Borussia Dortmund pokonała na własnym stadionie Dynamo Drezno 2:0 (1:0). Gola w tym meczu zdobył Robert Lewandowski.

Polak nie zwalnia tempa i po udowodnieniu skuteczności w meczach ligowych, "zapunktował" także w krajowym pucharze. Lewandowski wpisał się na listę strzelców w 30. minucie, kiedy popisał się skutecznym uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Mistrzowie Niemiec zdecydowanie dominowali na boisku w starciu z zespołem z 2. Bundesligi i po przerwie zdobyli drugą bramkę. W 65. minucie wynik podwyższył Mario Goetze i dał swojemu zespołowi awans do kolejnej rundy.

Lewandowski pozostał na boisku przez całe spotkanie podobnie jak Łukasz Piszczek. W 88. minucie za strzelca drugiego gola na murawie pojawił się Jakub Błaszczykowski.

Mniej szczęścia miało FC Koeln ze Sławomirem Peszko w podstawowej jedenastce. Ekipa Stale Solbakkena prowadziła od 6. minuty po trafieniu Mato Jajalo, ale później dla Hoffenheim strzelali Chinedu Obasi i Knowledge Musona.

Peszko, który w 52. minucie został ukarany żółtą kartką, opuścił boisko w 90. minucie, a dziewięć minut wcześniej pojawił się na nim Adam Matuszczyk.