Niemcy - Liechtenstein 4:0 (2:0)

Niemcy gładko wygrali z Liechtensteinem 4:0 w spotkaniu grupy 4 eliminacji do MŚ 2010.

Już po dziewięciu minutach podopieczni Joachima Loewa prowadzili 2:0 i zanosiło się na prawdziwy pogrom. Najpierw w 4. min po dośrodkowaniu Schweinsteigera kapitalnym wolejem popisał się Michael Ballack, uzyskując swojego 40. gola w narodowych barwach. Pięć minut później na listę strzelców wpisał się Marcell Jansen, dobijając piłkę po strzale Lukasa Podolskiego.

Kolejne gole padały dopiero po przerwie. W 48. min z najbliższej odległości Petera Jehle pokonał Bastian Schweinsteiger. 120 sekund później wynik na 4:0 ustalił Podolski, wykorzystując zagranie Mario Gomeza.

Niemcy wciąż są liderem grupy 4, gromadząc po pięciu meczach 13 punktów. Liechtenstein, z jednym punktem, zamyka tabelę.

1:0 Ballack 4. min
2:0 Jansen 9. min
3:0 Schweinsteiger 48. min
4:0 Podolski 50. min

Żółte kartki: Tasci (Niemcy) oraz Rohrer, T. Beck, Frick (Liechtenstein)

Sędziował: Igor Iszczenko (Ukraina)
Widzów: 43 000