Hokejowy wynik i dwa gole Polaka

Drużyna SpVgg Greuther Furth pokonała na wyjeździe aż 10:0 (3:0) ekipę Eimsbutteler TV w pierwszej rundzie Pucharu Niemiec. Dwa gole strzelił Sebastian Tyrała.

Tyrała spotkanie rozpoczął w świetnym stylu, popisując się asystą w 17. minucie przy bramce Mergima Mavraja na 1:0.

Po raz pierwszy Polak na listę strzelców wpisał się w 54. minucie, kiedy jego ekipa prowadziła już 3:0. Tyrała wykorzystał podanie Tayfuna Pekturka. W 70. minucie Tyrała zdobył drugiego gola, a znakomitą asystą znowu popisał się Pekturk.

Wcześniej, w 52. minucie, polski zawodnik Greuther Furth dostał żółtą kartkę.

Wygraną w niedzielę zaliczył także FC Koeln, który pokonał 3:0 (2:0) 4-ligowy SC Wiedenbrueck. W 64. minucie na murawie pojawił się Sławomir Peszko, mecz z ławki rezerwowych obejrzał Adam Matuszczyk.