Beniaminek 2.Bundesligi wyrzucił wicemistrza z Pucharu Niemiec

Dynamo Drezno po 50 minutach meczu 1. rundy Pucharu Niemiec przegrywało z Bayerem Leverkusen 0:3. Beniaminek 2.Bundesligi doprowadził do remisu 3:3 po 90 minutach, a w dogrywce strzelił zwycięskiego gola.

Bayer wyszedł na prowadzenie już w 6. minucie po golu Erena Derdiyoka. na 2:0 w 12. minucie podwyższył Sidney Sam, a trzecią bramkę zdobył André Schürrle.

Zawodnicy Dynama w drugiej części gry potrafili się jednak podnieść. W 68. minucie kontaktowego gola strzelił Sebasitan Chuppan, a dwie minuty później Davida Yelldella pokonał Robert Koch. W 86. minucie Koch doprowadził do remisu. Zwycięską bramkę w 117. minucie zdobył rezerwowy Alexander Schnetzler.

W kadrze Bayeru Leverkusen zabrakło miejsca dla Tomasza Bobela.

Dynamo Drezno w poprzednim sezonie wywalczyło awans do 2.Bundesligi. Bayer Leverkusen zdobył natomiast wicemistrzostwo kraju.

Dynamo Drezno - Bayer Leverkusen 4:3 po dogrywce

Bramki: Chuppan 68, Koch 70, 86, Schnetzler 117 - Derdiyok 6, Sam 12, Schnetzler 49