Legia Warszawa - TSG Hoffenheim 1:1 (1:1)

Legia Warszawa zremisowała 1:1 (1:1) w sparingu z TSG Hoffenheim. Zdobywcy Pucharu Polski zagrali odważnie z popularnymi Wieśniakami i mieli szansę na odniesienie zwycięstwa.

Podopieczni Macieja Skorży rozpoczęli bardzo odważnie. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się testowany Tamir Kahlon, który już w czwartej minucie otworzył wynik spotkania. Maciej Rybus dośrodkował w pole karne z lewego skrzydła, a Izraelczyk strzałem głową dał prowadzenie Legii.

Po pół godzinie gry był już remis. Penjel Mlapa urwał się lewą stroną obrońcom Legii, uderzył na bramkę, piłka sprawiła wielkie problemy Wojciechowi Skabie, który ją wypuścił wprost pod nogi Svena Schipplocka, a ten dopełnił formalności, pakując futbolówkę do siatki z bliskiej odległości.

Przed przerwą Legia mogła ponownie prowadzić, ale w 37. minucie Kahlon trafił tylko w słupek.

Po zmianie stron brakowało klarownych sytuacji. Dopiero w 54. minucie Hoffenheim mógł zagrozić bramce Skaby, po błędzie defensywy. Ale Wawrzyniak w porę naprawił błąd. Pięć minut później pachniało drugim golem. Hoffenheim wyszedł z akcją dwóch na jednego, ale Skaba znakomicie interweniował. Legia w drugiej połowie grała wyraźnie cofnięta, dlatego dobrych sytuacji pod bramką Daniela Luecka brakowało.

Ale Hoffenheim nie zamierzał poprzestać na jednej bramce. W 78. minucie Ibisević pomylił się niewiele, a w 79. minucie Tagoe trafił w poprzeczkę. W 86. minucie to Legia mogła przechylić szansę zwycięstwa na swoją korzyść, ale uderzenie Rzeźniczaka bramkarz sparował na słupek. Jednak do końca meczu nic już się nie zmieniło. 1:1 z Hoffenheim to cenny wynik dla warszawian.

Bramki: Tamir Kahlon (4) - Sven Schipplock (30)

Legia: Wojciech Skaba - Jakub Rzeźniczak, Michał Żewłakow, Ivica Vrdoljak (46. Marcin Komorowski), Jakub Wawrzyniak - Tamir Kahlon (76. Michał Żyro), Ariel Borysiuk, Janusz Gol (76. Artur Jędrzejczyk), Matar Gueye (46. Miroslav Radović), Maciej Rybus (86. Rafał Wolski) - Michał Żyro (46. Manu).

Hoffenheim: (1. połowa) Tom Starke - Andreas Beck, Jannik Vestergaard, Josip Simunić, Jukka Raitala - Peniel Mlapa, Tobias Weis, Sejad Salihović, Denis Thomalla, Franco Zuculini - Sven Schipplock
(2. połowa) Daniel Lueck - Andreas Ibertsberger, Isaac Vorsah, Florian Ruck, Marvin Compper - Prince Tagoe, Sebastian Rudy, Dominik Kaiser, Robert Firmino, Ryan Babel - Vedad Ibisević.