25.kolejka: Porażka lidera

W sobotnich meczach 25. kolejki Bundesligi do największej niespodzianki doszło w Stuttgarcie, gdzie tamtejszy VfB pokonał lidera rozgrywek, Herthę Berlin 2:0. Mimo porażki podopieczni Luciena Favre nadal przodują stawce. Po długiej kontuzji do gry wrócił pomocnik Borussii Dortmund Jabkub Błaszczykowski. Polak zagrał 11 minut, a jego zespół pokonał Werder 1:0.

Zwycięskie gole padły kilka minut po przerwie. W 47. min Gomez zgrał głową do Cacau, a ten pokonał Drobnego. Cztery minuty później wynik ustalił Sami Khedira, który celnie główkował po dośrodkowaniu Hitzlspergera z rzutu wolnego z prawej strony. W kadrze berlińczyków wciąż brakuje kontuzjowanego Łukasza Piszczka.

Punktami podzieliły się zespoły Bayeru Leverkusen i Eintrachtu Frankfurt, które zremisowały 1:1. W 16. min w fatalny sposób piłkę stracił Renato Augusto, po czym przyjezdni skontrowali. Steinhoefer wypuścił Martina Fenina, który dobiegł do linii końcowej i zagrał do środka, gdzie Alexander Meier dołożył tylko nogę, mając przed sobą pustą bramkę. Pięć minut przed przerwą gospodarze wyrównali. Z rzutu rożnego dośrodkował Barnetta i po małym zamieszaniu w polu karnym najsprytniejszy okazał się Michal Kadlec. Do 82. minuty na murawie przebywał Tomasz Zdebel, którego zmienił Sascha Dum.

Na Rhein-Neckar-Arena ekipa Hoffenheim zremisowała z Hannoverem 96 2:2. W 20. min rzut karny, podyktowany za faul na Becku, skutecznie egzekwował Selim Teber i podopieczni Ralfa Rangnicka prowadzili 1:0. Radość gospodarzy nie trwała długo, bo 120 sekund później było 1:1. Z rzutu wolnego dośrodkował Bruggink, a pozostawiony bez opieki Hanno Balitsch tylko musnął futbolówkę, której nie zdołał sięgnąć Hildebrand. Następne gole padały w końcowych fragmentach gry. Najpierw w 74. min ponownie w roli asystenta wystąpił Bruggink, a skutecznym uderzeniem głową popisał się Mario Eggimann. Ostatnie słowo należało jednak do beniaminka. W 84. min wrzutkę Tebera na bramkę zamienił Wellington. Tym razem do ostatnich minut z ławki rezerwowych poczynania swoich kolegów obserwował Jacek Krzynówek. Reprezentant Polski wszedł na boisko dopiero na ostatnie sekundy, zastępując Jiri Stajnera.

Nie udało się Arminii Bielefeld wywalczyć choćby punktu w potyczce z faworyzowanym Wolfsburgiem. Na Schueco-Arena podopieczni Felixa Magatha pewnie wygrali 3:0. W 19. min kontrę "Wilków" zainicjował Grafite, który popędził lewą stroną i na wysokości pola karnego zagrał do środka, gdzie Christian Gentner nie dał żadnych szans Eilhoffowi. Na 2:0 podwyższył Grafite. W 58. min Brazylijczyk otrzymał futbolówkę od Riethera, wbiegł w "szesnastkę" i płasko uderzył na dalszy słupek. Rezultat ustalił w 87. min Ashkan Dejagah. Całe spotkanie w ekipie Arminii rozegrał Artur Wichniarek.

Cenne zwycięstwo odnotowali gracze Borussii Dortmund. Na Signal Iduna Park pokonali oni silny Werder Brema 1:0. Trafienie na wagę kompletu punktów zaliczył Alexander Frei. W 64. min reprezentant Szwajcarii pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul Boenischa na Valdezie. Jakub Błaszczykowski pojawił się na murawie w 79. min, zastępując strzelca bramki. To pierwszy występ polskiego skrzydłowego w rundzie wiosennej.

Ważne trzy punkty zainkasowali podopieczni Juergena Klinsmanna. Jego Bayern Monachium wygrał 1:0 z Karlsruher SC. Jedyna bramka padła w 34. min, gdy po znakomitym rajdzie Francka Ribery gola zdobył Jose Sosa.

W ostatnim sobotnim spotkaniu 1. FC Koeln pokonał na wyjeździe Energie Cottbus 2:0. Dwa gole uzyskał reprezentant Słowenii, Milivoje Novaković.