Bayern Monachium - Sporting Lizbona 7:1 (4:1)

W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów Bayern rozbił w Monachium Sporting Lizbona 7:1 (4:1) i awansował do ćwierćfinału. Bayern przeszedł w ten sposób do historii, jako pierwszy zespół, który w fazie pucharowej w dwumeczu strzelił 12 bramek.

Po porażce na własnym stadionie 0:5 w pierwszym meczu, wszyscy skazywali Sporting na pożarcie w rewanżu w Monachium.

Na potwierdzenie tych przewidywań Bayern ostro zaatakował od pierwszych minut. Na rezultaty nie trzeba było długo czekać - już w 7. minucie pięknym lobem sprzed pola karnego popisał się Lukas Podolski i Bayern prowadził 1:0. Kilka następnych akcji Bawarczyków nie przyniosło rezultatu, choć sytuacji podbramkowych podopieczni Juergena Klinsmanna mieli bez liku.

Na 2:0 Podolski podwyższył w 34. minucie, a chwilę później niefortunna interwencja Andersona Polgi dała Bawarczykom kolejną bramkę.

Wprawdzie Sporting odpowiedział trafieniem Joao Moutinho w 42. minucie, ale w następnej akcji Bastian Schweinsteiger trafił do bramki Rui Patricio podwyższając na 4:1.

W drugiej połowie portugalski zespół zaatakował nieco odważniej, ale nie udało im się zmniejszyć rozmiarów porażki. Co więcej w 74. minucie Mark van Bommel podwyższył wynik na 5:1.

Na siedem minut przed końcem spotkania w polu karnym Sportingu faulowany był Miroslav Klose, który chwilę później wymierzył sprawiedliwość z 11 metrów trafiając na 6:1.

W 90. minucie z zamieszania pod bramką Sportingu skorzystał Thomas Mueller, ustalając wynik na 7:1.

Bramki: Lukas Podolski - dwie (7, 34), Anderson Polga (39-sam.), Bastian Schweinsteiger (43). Mark van Bommel (74), Miroslav Klose (83-karny), Thomas Mueller (90) - Joao Moutinho (42)

Sędzia: Martin Hansson (Szwecja)

Bayern Monachium: Hans Joerg Butt; Christian Lell, Daniel van Buyten, Lucio (46-Breno), Philipp Lahm; Bastian Schweinsteiger (72- Thomas Mueller), Mark van Bommel, Andreas Ottl, Ze Roberto (46- Jose Ernesto Sosa); Miroslav Klose, Lukas Podolski.

Sporting Lizbona: Rui Patricio; Pedro Silva, Tonel, Anderson Polga, Miguel Veloso (46-Abel); Simon Vukcevic, Adrien Silva (74- Marco Caneira), Bruno Pereirinha (46-Marat Izmailov); Joao Moutinho; Yannick Djalo, Derlei.