Piszczek i Lewandowski najlepsi

Piszczek i Lewandowski najlepsi wg. Goal.com

Najwyższe noty spośród piłkarzy Borussi Dortmund, która w piątek 1:0 pokonała FC Koln, otrzymali Polacy - łukasz Piszczek i Robert Lewandowski - zdobywca zwycięskiej bramki.

Obaj piłkarze pojawili się na boisku już od pierwszych minut "polskiego meczu". Byli jednak jedynymi Polakami na murawie, bo w ekipie z Kolonii nie wystąpił powracający po kontuzji Sławomir Peszko, a do Dortmundu nie przyjechał nawet rehabilitujący się Adam Matuszczyk. Ci, którzy jednak się pokazali, odsłonili wszystkie swoje atuty. Popisowo zagrał obrońca Łukasz Piszczek, którego użytkownicy serwisu internetowego Goal.com ocenili najwyżej, na równi z Kevinem Großkreutzem. Obaj otrzymali notę 7,0. Na wyższą zasłużył w całym meczu tylko bramkarz gości - Michael Rensing.

Lewandowski był tuż za plecami grającego w defensywie rodaka - otrzymał ocenę 6,5. Został też wybrany prze kibiców zawodnikiem meczu. Pozostali piłkarze otrzymali noty 6,0 i niższe. Na 5,5 ocenieni zostali bramkarz Roman Weidenfeller i młoda nadzieja niemieckiej piłki Mario Gotze. Podobnie spisał się w ocenie Goal.com Jakub Błaszczykowski, który w 73 minucie zmienił Kevina Grosskreutza.

Piłkarze z Kolonii zostali ocenieni znacznie surowiej. Poza fenomenalnym Rensingiem, nikt nie zasłużył choćby na piątkę. Najwyższe 4,5 dostał Mato Jajalo. Siedmiu zawodników, z reprezentantem Niemiec Lukasem Polskim łącznie, otrzymało notę 4,0. Najsłabiej wypadł pomocnik Petit - 3,5. Również kibice okrzyknęli go największą klapą meczu.