Werder Bremen - Bayer Leverkusen 2:2

Werder Brema zremisował 2:2 (0:2) z Bayerem Leverkusen w meczu 24. kolejki piłkarskiej Bundesligi. Wicelider tabeli dwa gole stracił w ciągu ostatnich siedmiu minut gry i traci już do prowadzącej Borussii Dortmund dwanaście punktów.

Na trybunach Weserstadion zasiadło 37 500 widzów, by obejrzeć spotkanie słabo spisującego się w tym sezonie Werderu Brema z wiceliderem tabeli, Bayerem Leverkusen.

Po zwycięstwie Borussii Dortmund nad Bayernem Monachium, Aptekarze musieli szukać punktów w Bremie. Do 83. minucie wszystko szło według ich planu. Jeszcze przed przerwą trafił Eren Derdiyok, który wyskoczył najwyżej do piłki po rzucie rożnym w wykonaniu Renato Augusto i strzałem głową z pięciu metrów pokonał Tima Wiese.

Reprezentant Niemiec drugi raz piłkę z siatki musiał wyciągać piłkę z siatki w 67. minucie. Dobre podanie Derdiyoka wykorzystał Simon Rolfes i z siedmiu metrów umieścił piłkę w bramce.

W 83. minucie gola zdobył najskuteczniejszy zawodnik Aptekarzy w poprzednim sezonie, Stefan Kiessling, z tą małą adnotacją, że pokonał własnego bramkarza.

Gospodarze "poczuli krew" i doprowadzili do wyrównania w doliczonym czasie gry. Do piłki wstrzelonej na piąty metr przez Aarona Hunta doskoczył Sebastian Proedl i strzałem głową pokonał Rene Adlera, doprowadzając do wyrównania.

Strata punktów przez ekipę z Leverkusen oznacza, iż ma ona już dwanaście punktów straty do lidera z Dortmundu, który coraz bardziej zbliża się do mistrzostwa Niemiec.

W drużynie Werderu zabrakło w kadrze meczowej kontuzjowanego reprezentanta Polski, Sebastiana Boenischa.

Werder Bremen - Bayer Leverkusen 2:2 (0:1)

Werder Bremen: Wiese - Schmidt (67. Arnautovic), Mertesacker,Prödl, Silvestre - Fritz, Bargfrede (59. Marin), Borowski (37. Hunt)- Trinks - Pizarro, Wagner

Bayer Leverkusen: Adler - Schwaab, Reinartz, Hyypiä, Kadlec -Vidal, Rolfes - Sam (69. Ballack), Renato Augusto, Castro (88.Friedrich) - Derdiyok (81. Kießling)

Sędziował: Aytekin (Oberasbach)
Widzów: 37.500
Bramki: 0:1 Derdiyok (42.), 0:2 Rolfes (67.), 1:2 Kießling (82./samob.), 2:2 Prödl (90.+1)
Żółte kartki: Fritz (5), Prödl (7) / Schwaab (1)
Druga żółta kartka: - / Vidal (87.)