Bayer Leverkusen - VfB Stuttgart 4:2

W spotkaniu 23. kolejki Bundesligi na BayArena w Leverkusen gospodarze nie bez problemów pokonali przedostatni w tabeli VfB Stuttgart 4:2 (2:1).

W pierwszej połowie niedzielnych zawodów więcej powodów do radości mieli gospodarze. Już w 7. minucie na prowadzenie wyprowadził ich Kiessling. Radość Bayeru nie trwała jednak długo, bo Martin Harnik doprowadził w 17. minucie do remisu. Przed przerwą bramkarza gości pokonał jeszcze Gonzalo Castro (41.) i Bayer w dobrych humorach schodził do szatni.

Po zmianie stron walczący o zachowanie ligowego bytu zespół ze Stuttgartu zdołał wyrównać. Trafienie dla graczy z miasta Mercedesa zaliczył Zdravko Kuzmanović (52.) i długo zanosiło się na podział punktów. Podopiecznych Juppa Heynckesa uratowało wejście na plac gry Michaela Ballacka, który rozruszał grę zespołu.

Trafienie na 3:2 zaliczył Stefan Rienartz (81.), a dobił gości drugim swym golem w spotkaniu Kiessling i Bayer uniknął straty punktów. Stuttgart po tej porażce pozostał na przedostatniej pozycji w tabeli. Gracze Bruno Labbadii tracą do bezpiecznej pozycji w tabeli już cztery "oczka". Bayer w tabeli pozostał drugi, wyprzedza Bayern Monachium i ściga lidera, Borussię Dortmund.

Bayer Leverkusen - VfB Stuttgart 4:2 (2:1)

Bayer Leverkusen: Adler - Schwaab (59. Derdiyok), Reinartz, Hyypiä, Kadlec - Rolfes (66. Ballack), Vidal (62. Bender) - Sam, Renato Augusto, Castro - Kießling

VfB Stuttgart: Ulreich - Boulahrouz, Tasci, Delpierre, Molinaro - Träsch, Kuzmanovic - Harnik (76. Niedermeier), Hajnal (84. Schipplock), Okazaki (66. Gebhart) - Cacau

Sędziował: Michael Weiner
Bramki: 1:0 Kießling (6.), 1:1 Harnik (16.), 2:1 Castro (41.), 2:2 Kuzmanovic (52.), 3:2 Reinartz (81.), 4:2 Kießling (90.)
Widzów: 28851
Żółte kartki: Kadlec (6) - Okazaki (1), Niedermeier (6)