Polacy grali i strzelali!

Trzech polskich piłkarzy grających w czołowych ligach europejskich wpisało się w weekend na listę strzelców. W ekstraklasie belgijskiej trafili do bramki Dawid Janczyk (Lokeren) i Marcin Wasilewski (Anderlecht). W angielskiej drugiej lidze gola strzelił Grzegorz Rasiak (Watford). Swoje bramkowe konto powiększył też grający na Cyprze Marcin Żewłakow.

Występy polskich piłkarzy za granicą:

Anglia

Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - 90 minut w meczu Pucharu Anglii z Burnley (3:0)

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - poza kadrą na mecz Pucharu Anglii z Fulham (4:0)

Marek Saganowski (FC Southampton) - 90 minut w meczu ligowym z Birmigham City (0:1)

Bartosz Białkowski (FC Southampton) - poza kadrą na mecz ligowy z Birmigham City (0:1)

Grzegorz Rasiak (Watford) - 60 minut i bramka w meczu ligowym z Charlton Athletic (3:2)

Przemysław Kaźmierczak (Derby County) - 10 minut w meczu ligowym z Bristol City (2:1)

Szkocja

Artur Boruc (Celtic Glasgow) - 90 minut w meczu Pucharu Szkocji z St. Mirren (0:1)

Łukasz Załuska (Dundee United) - wcześniej odpadł z rozgrywek Pucharu Szkocji

Grzegorz Szamotulski (Hibernian Edynburg) - wcześniej odpał z rozgrywek Pucharu Szkocji

Niemcy

Artur Wichniarek (Arminia Bielefeld) - z powodu kontuzji poza kadrą na mecz ligowy z Eintrachtem Frankfurt (0:0)

Marcin Mięciel (VfL Bochum) - poza składem na mecz ligowy z Bayerem Leverkusen (1:1)

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - z powodu kontuzji poza kadrą na mecz z VfB Stuttgart (1:2)

Mariusz Kukiełka (Energie Cottbus) - poza kadrą na mecz ligowy z Herthą Berlin (1:3)

Łukasz Piszczek (Hertha Berlin) - z powodu kontuzji poza kadrą na mecz ligowy z Energie Cottbus (3:1)

Jacek Krzynówek (Hannover 96) - 69 minut w meczu ligowym z Bayernem Monachium (1:5)

Tomasz Zdebel (Bayer Leverkusen) - poza kadrą na mecz ligowy z VfL Bochum (1:1)

Włochy

Adam Kokoszka (Empoli) - poza kadrą na mecz ligowy z Salernitans (2:0)

Bartosz Salamon (Brescia) - poza kadrą na mecz ligowy z Rimini (0:1)

Hiszpania

Jerzy Dudek (Real Madryt) - na ławce rezerwowych w meczu ligowym z Atletico Madryt (1:1)

Adrian Sikora (Real Murcia) - 4 minuty w meczu ligowym z CF Elche (1:1)

Francja

Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - 73 minuty w meczu ligowym z Stade Rennes (0:2)

Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - 90 minut w meczu ligowym z Stade Rennes (0:2)

Grecja

Maciej Żurawski (Larisa) - 90 minut w meczu ligowym z Panathinaikosem Ateny (0:3)

Piotr Włodarczyk (Aris Saloniki) - 27 minut w meczu ligowym z Asteras Tripolis (0:4)

Jakub Wawrzyniak (Panathinaikos Ateny) - 90 minut w meczu ligowym z Larisą (3:0)

Piotr Piechniak (Levadiakos) - poza kadrą na mecz ligowy z OFI Kreta (2:0)

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - 90 minut w meczu ligowym z Olympiakosem Pireus (0:0)

Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - poza kadrą na mecz ligowy z Panionios (2:1)

Arkadiusz Malarz (OFI Kreta) - 90 mminut w meczu ligowym z Panserraikos (0:0)

Rafał Grzelak (Skoda Xanthi) - 57 minut w meczu ligowym z Panthrakikos (1:0)

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - 90 minut w meczu ligowym z PAOK Saloniki (0:0)

Belgia

Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Zulte Waregem (2:0)

Dawid Janczyk (Sporting Lokeren) - 28 minut i bramka w meczu ligowym z KV Kortrijk (3:2)

Holandia

Michał Janota (Feyenoord Rotterdam) - poza kadrą na mecz ligowy z NAC Breda (2:1)

Arkadiusz Radomski (NEC Nijmegen) - poza kadrą na mecz ligowy z AZ Alkmaar (0:1)

Paweł Wojciechowski (SC Heerenveen) - poza kadrą na mecz ligowy z FC Groningen (2:1)

Ukraina

Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - 90 minut w meczu ligowym z Dnipro Dniepropietrowsk (1:0)

Seweryn Gancarczyk (Metalist Charków) - 90 minut w meczu ligowym z FK Lwów (1:1)

Maciej Nalepa (FK Charków) - rezerwowy w meczu ligowym z Metalurgiem Donieck (1:1)

Paweł Hajduczek (Tawrija Symferopol) - 90 minut w meczu ligowym z Metalurgiem Zaporoże (2:0)

Cypr

Marcin Żewłakow (APOEL Nikozja) - 45 minut i bramka w ligowym meczu z Anorthosis Famagusta (2:1)

Kamil Kosowski (APOEL Nikozja) - na ławce rezerwowych w ligowym meczu z Anorthosis Famagusta (2:1)

Łukasz Sosin (Anorthosis Famagusta) - 90 minut w meczu ligowym z APOEL-em Nikozja (1:2)

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP