A. Bielefeld - E. Frankfurt 0:0, B. Leverkusen - VfL Bochum 1:1

Bayer Leverkusen zremisował na LTU-Arena z zespołem VfL Bochum 1:1 w niedzielnym spotkaniu 23. kolejki Bundesligi. Podopieczni Bruno Labbadii wciąż zajmują siódmą pozycję w tabeli.

Goście już od 14. min musieli sobie radzić bez swojego najlepszego napastnika, Diego Klimowicza. Argentyńczyk nabawił się kontuzji w pierwszych minutach spotkania, po starciu z Rene Adlerem. To nie przeszkodziło podopiecznym Marcela Kollera w zdobyciu gola. W 32. min z rzutu wolnego dośrodkował Christian Fuchs, a celną główką popisał się Christoph Dabrowski. Piłkarze z Leverkusen doprowadzili do remisu, ale dopiero w drugiej połowie. W 65. min Mergim Mavraj zagrał piłkę ręką w polu karnym, za co otrzymał drugą żółtą kartkę, a sędzia wskazał na "wapno". Pewnym wykonawcą rzutu karnego był Patrick Helmes, dla którego to siedemnasty gol w tym sezonie Bundesligi. Na ławce rezerwowych zabrakło Tomasza Zdebela (Leverkusen) i Marcina Mięciela (Bochum).

W drugim niedzielnym meczu Arminia Bielefeld, bez Artura Wichniarka w składzie, zremisowała bezbramkowo z Eintrachtem Frankfurt.

Arminia Bielefeld - Eintracht Frankfurt 0:0

Bayer Leverkusen - VfL Bochum 1:1 (0:1)

0:1 Dabrowski 32. min
1:1 Helmes 66. min (karny)