23.kolejka...

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 23. kolejki Bundesligi beniaminek z Hoffenheim zremisował bezbramkowo z Werderem Brema. W pozostałych sobotnich meczach na niemieckich boiskach kibice nie mogli narzekać na liczbę goli. W Moenchengladbach outsider rozgromił dotychczasowego wicelidera.

Piłkarze Borussii M'glabach wygrali z HSV aż 4:1. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1, a w drugich 45. minutach dołożyli jeszcze dwa trafienia. Dzięki wygranej podopieczni Hansa Meyera odbili się od dna i są na 17. miejscu w tabeli. HSV spadł na piątą pozycję.

Brak Luci Toniego i Francka Ribery'ego nie przeszkodził Bayernowi Monachium w osiągnięciu sukcesu w meczu z Hannoverem 96. Podopieczni Juergena Klinsmanna wygrali na Allianz-Arena aż 5:1, choć po 15. min przegrywali po bramce Jiriego Stajnera. Jacek Krzynówek zagrał do 70. minuty. Zastąpił go Jan Rosenthal.

Na pozycji lidera Bundesligi utrzymali się zawodnicy Herthy Berlin, którzy pokonali na wyjeździe Energie Cottbus 3:1. Bohaterem spotkania był Andrij Woronin, zdobywca hat-tricka. Podopieczni Luciena Favre prowadzą w tabeli z dorobkiem 46 pkt. Energie jest 16.

Dopiero czwartej porażki w sezonie doznali gracze Borussii Dortmund. Podopieczni Juergena Kloppa przegrali na wyjeździe z VfB Stuttgart 1:2 i wciąż są na 9. pozycji w tabeli. W kadrze ekipy z Signal Iduna Park pojawił się powracający po kontuzji Jakub Błaszczykowski, który poczynania swoich kolegów obserwował z ławki rezerwowych.

W ostatnim sobotnim meczu VfL Wolfsburg pokonał 1:0 Karlsruher SC.

1899 Hoffenheim - Werder Brema 0:0

Borussia M'gladbach - Hamburger SV 4:1 (2:1)

1:0 Friend 24. min
1:1 Petrić 29. min
2:1 Levels 42. min
3:1 Brouwers 53. min
4:1 Marin 65. min (karny)

Bayern Monachium - Hannover 96 5:1 (3:1)