Wyjątkowy mecz dla Zdebela

W niedzielę w 23. kolejce Bundesligi dojdzie do meczu Bayeru Leverkusen z VfL Bochum. To spotkanie będzie wyjątkowe dla Tomasza Zdebela. Polski pomocnik przed rundą wiosenną dołączył do zespołu "Aptekarzy" właśnie z Bochum po tym jak został przesunięty przez trener do rezerw.

 

Zdebel odchodził z Bochum w niezbyt przyjemnej atmosferze. Polak, który był kapitanem drużyny oraz jedną z czołowych postaci, w przededniu rozpoczęcia przygotowań do rundy wiosennej dowiedział się od trenera Marcela Kollera, że nie ma czego szukać na treningach pierwszej drużyny i zaprasza go na zgrupowanie rezerw. Były reprezentant Polski nie zamierzał zaakceptować niezrozumiałej dla niego decyzji i stanowczo zaprotestował. Wtedy do akcji wkroczył Bayer, który w przeciągu kilku godzin załatwił wszystkie formalności i podpisał kontrakt z Zdebelem.

 

- Nie chciałbym już wracać do tej sprawy - mówi wyraźnie zniesmaczony Zdebel. - Nasze drogi się rozeszły i tyle w tym temacie - dodał.

 

- Niedzielny mecz będzie dla mnie wyjątkowy, to jest oczywiste. Spędziłem w Bochum sporo czasu i ten klub zawsze będę miał w sercu - zakończył Zdebel.

 

Menedżer VfL, Thomas Ernst również nie chce pamiętać o przeszłości: - To co było, to było, zapominamy o tym i życzymy Tomaszowi wszystkiego najlepszego.

 

ASInfo