Bayern gromi, remis BVB

Borussia Dortmund zremisowała z VfB Stuttgart 1:1 (1:0) w meczu 19. kolejki piłkarskiej Bundesligi. W meczu wystąpiło trzech reprezentantów Polski - Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski. Goście wyrównującego gola zdobyli sześć minut przed końcem spotkania.

Rozpędzona Borussia Dortmund nie zamierzała zwalniać tempa z bardzo słabo spisującymi się w tym sezonie piłkarzami VfB Stuttgart. Goście ze Szwabii na wyjazdach nie zdołali jeszcze wygrać, natomiast lider liczył na kolejne trzy punkty na swoim koncie.

Od początku meczu gospodarze ruszyli do natarcia i już w trzeciej minucie mieli szansę na objęcie prowadzenia. Po składnej akcji Mario Goetze i Antonio da Silvy, piłka trafiła do Roberta Lewandowskiego. Polak jednak w bardzo dobrej sytuacji uderzył obok słupka.

Kolejną dobrą okazję "Lewy" zmarnował w 31. minucie, tym razem do zastępującego w wyjściowym składzie Lucasa Barriosa piłkarza podawał Nuri Sahin.

W 43. minucie gospodarze zdobyli wreszcie upragnionego gola. Po koronkowej akcji Mats Hummels, Sahin, Goetze - ten ostatni znalazł się bez opieki ze strony defensorów w polu karnym gości i pewnym strzałem obok Svena Ulreicha posłał piłkę do siatki. Tuż przed przerwą szansę na gola miał Lewandowski, ale jego dobry strzał głową, po którym piłka leciała w górny róg bramki - zdołał sparować bramkarz VfB.

Po przerwie napór gospodarzy nie ustawał, ale kolejnego gola BVB zdobyć nie mogło. Głównie za sprawą Roberta Lewandowskiego, który w 57. minucie otrzymał świetne podanie od Mario Goetze i mając przed sobą kilku obrońców, ale i opuszczoną przez golkipera bramkę, źle dostawił nogę - a piłka powędrowała obok słupka. "Pudło" kadrowicza może nie było tak spektakularne jak to słynne Jakuba Błaszczykowskiego, niemniej dużo bardziej bolesne.

Goście pod koniec spotkania wyczuli szansę i zaczęli groźnie atakować. W 84. minucie Zdravko Kuzmanović obsłużył podaniem Pawła Pogriebniaka, Rosjanin wpadł z piłką w pole karne i potężnym uderzeniem posłał piłkę prosto w "okienko" bramki Romana Weidenfellera. Borussia do końca spotkania próbowała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale ta sztuka już się jej nie udała i ku wielkiej wściekłości trenera Juergena Kloppa i własnych kibiców, jedynie zremisowała z przedostatnią ekipą Bundesligi.

W innym spotkaniu Bayern Monachium rozbił 5:1 (1:0) 1. FC Kaiserslautern. Przed przerwą kibice na Allianz Arena obserwowali tylko jedno trafienie. Do siatki rywali trafił rozgrywający świetne spotkanie Arjen Robben. Holender w poprzedniej kolejce wrócił do gry po spowodowanej kontuzją półrocznej przerwie i w meczu z 1. FCK trafił do siatki w doliczonym czasie gry pierwszej połowy.

W drugiej widzowie zobaczyli już festiwal bramkowy. Tuż po przerwie wynik podwyższył Mario Gomez, po podaniu od Bastiana Schweinsteigera. W 62. minucie goście zdobyli kontaktowego gola, ale ostatnie dziesięć minut to istny "huragan" w wykonaniu Bayernu. Najpierw dwukrotnie ukąsił Gomez (80. i 85. minuta) kompletując hat tricka, a w doliczonym czasie gry wynik na 5:1 ustalił inny reprezentant Niemiec - Thomas Mueller.

Oprócz lidera, stratę punktową zanotował także wicelider tabeli - Hannover 96, który przegrał na własnym stadionie 0:1 z Schalke 04 Gelsenkirchen. Bardzo ważne trzy punkty ekipie Feliksa Magatha zapewnił hiszpański napastnik - Raul, który zdobył gola w 33. minucie.

Identyczny wynik padł w spotkaniu 1. FSV Mainz 05 z VfL Wolfsburg. Gospodarzy z Moguncji pogrążył w 82. minucie Duńczyk Simon Kjaer, a asystą popisał się w tej sytuacji Diego. Z kolei we Fryburgu Bryzgowijskim SC Freiburg zremisowało z 1. FC Nuernberg 1:1 (1:0).

W wieczornym spotkaniu drużyna Adama Matuszczyka i Sławomira Peszki - 1. FC Koeln - zmierzy się z Werderem Brema.

Sobotnie wyniki 19.kolejki:

Bayern Monachium - 1. FC Kaiserslautern 5:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Robben (45.+1), 2:0 Gomez (46.), 2:1 Moravek (62.), 3:1 Gomez (80.), 4:1 Gomez (85.), 5:1 T. Müller (90. + 1)

Borussia Dortmund - VfB Stuttgart 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 M. Götze (43.), 1:1 Pogrebnyak (84.)

1. FSV Mainz 05 - VfL Wolfsburg 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Kjear (82.)

SC Freiburg - 1. FC Nürnberg 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Flum (32.), 1:1 Schieber (56.)

Hannover 96 - FC Schalke 04 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Raul (33.)