Bayern odpadł, HSV i Werder w półfinale

Bayern Monachium marzenia o pucharze Niemiec musi niestety odłożyć do następnego sezonu. Obrońca trofeum przegrał w Düsseldorfie z Bayerem Leverkusen 2:4 (0:0). Tranquillo Barnetta (54.), Arturo Vidal (61.), Patrick Helmes (70.) i Stefan Kießling (90.+2) zdobyli bramki dla Leverkusen. Dla Bayernu gole przed 50.500 widownią uzyskali: Lucio (72.) i Miroslav Klose (74.).

Werder Brema wciąż może mieć nadzieje na wywalczenie trofeum w tym sezonie. W ćwierćfinale DFB-Pokal podopieczni trenera Thomasa Schaafa wygrali 5:2 z VfL Wolfsburg na wyjeździe.

Szybko strzelone bramki przez Diego (3.) i Mesuta Özila (7.) dały gościom niespodziewane prowadzenie przed 24.115 widownią. Gospodarze do przerwy zdołali jednak wyrównać po dwóch golach Edina Dzeko (9./42.). Po zmianie stron ponownie na listę strzelców wpisał się Diego z rzutu karnego (55.) oraz dwukrotnie Claudio Pizarro (71., 89. )  zapwniając Werderowi awans do półfinału.

Hamburger SV przed własną publicznością nie dał żadnych szans drugoligowemu Wehen Wiesbaden, wygrywając 2:1. HSV objęło prowadzenie po samobójczym trafieniu Marko Kopilasa  (17.), na 2:0 podwyższył Mladen Petric (37.). W 85.minucie kontaktowego gola uzyskał dla gości Sandro Schwarz.