Mniejsza kara dla Magatha

Nie uszło na sucho Felixowi Magathowi jego zachowanie podczas jednego z meczów Bundesligi. Sąd związkowy, działający przy DFB (Niemiecka Federacja Piłkarska), nałożył na szkoleniowca karę pieniężną w wysokości 7 tys. euro. W ten sposób trener VfL Wolfsburg odpowie za obrazę sędziego, której dopuścił się 22 listopada 2008 roku w meczu z VfB Stuttgart (4:1). Początkowo Magath miał zapłacić 10 tys. euro, ale po złożeniu odwołania wysokość kary została zredukowana o 3 tys. euro.

- Podczas 13 lat pracy trenerskiej nigdy nie krytykowałem sędziów. Teraz Federacja wyolbrzymia jeden incydent, myślę, że to nie w porządku - grzmiał Magath po pierwszym orzeczeniu, według którego miał zapłacić 10 tys. euro. 55-letni szkoleniowiec wyraził swoje niezadowolenie z pracy arbitra Helmuta Fleischera, porównując jego sposób prowadzenia zawodów do zachowania świni.

- To nie było zachowanie godne rywalizacji sportowej i trener powinien o tym wiedzieć - skwitował Goetz Eilers, przewodniczący składu sędziowskiego przy DFB. Magath pracuje w Wolfsburgu od czerwca 2007 roku. Wcześniej był trenerem m.in. Eintrachtu Frankfurt, VfB Stuttgart i Bayernu Monachium.

 

Źródło: ASInfo