Krzynówek "rodzynkiem", nowy lider

W sobotnich meczach Bundesligi pojawił się tylko jeden Polak. Jacek Krzynówek pomógł swojej drużynie, Hannover 96, w sprawieniu niespodzianki i pokonaniu Bayeru Leverkusen 1:0 (1:0).
Reprezentant Polski zagrał 85 minut. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Arnold Bruggink. W drużynie gośni w meczowym składzie nie znalazł się Tomasz Zdebel.

W najciekawiej zapowiadającym się sobotnim pojedynku także nie było naszych reprezentantów. Pod nieobecność kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego i występującego w rezerwach reprezentanta Polski, Sebastiana Tyrały, Borussia Dortmund zremisowała bezbramkowo z rewelacyjnym beniaminkiem Bundesligi, drużyną 1899 Hoffenheim.

Liderem po sobotnich meczach 22. kolejki została Hertha Berlin. "Stara Dama", bez Łukasza Piszczka w meczowym składzie, pokonała po golach Ukraińca Andrieja Woronina i Węgra Pala Dardaia Borussię Moenchengladbach 2:1. Goście odpowiedzieli tylko trafieniem z rzutu karnego Michaela Bradley'a.

We Frankfurcie 2:1 wygrała drużyna Schalke, zaś w Bochum miejscowy VfL (bez Marcina Mięciela) pokonał Energie Cottbus (Mariusz Kukiełka i Łukasz Kanik nie znaleźli się w meczowym składzie) 3:2.

źródło: onet.pl