22.kolejka: MSV triumfuje w Aachen

MSV Duisburg w poniedziałkowy wieczór na zakończenie 22.kolejki wygrało 2:1 w Aachen dzięki trafieniu Ben-Hatiry w końcówce meczu. MSV po tym zwycięstwie awansowało na czwarte miejsce w tabeli. W zespole Alemannii całe spotkanie rozegrał Łukasz Szukała.

SpVgg Greuther Fürth pozostaje najpoważniejszym kandydatem do awansu obok prowadzącego duetu Freiburg, Mainz. W niedzielnym meczu 22.kolejki 2.Bundesligi, zespół SpVgg pokonał na wyjeździe 1. FC Kaiserslautern 2:1 (1:1) i umocnił się na trzecim miejscu w tabeli. Dla Fürth było to 300. wygrane spotkanie w drugiej lidze niemieckiej. Gospodarze już w 3.minucie objęli prowadzenie, po trafieniu Erika Jendriska. Stefan Reisinger (45.) zdobywając swoją 11 bramkę w tym sezonie doprowadził do remisu, a w 50.minucie zwycięskiego gola strzelił Bernd Nehrig.

TSV 1860 Monachium w pierwszym spotkaniu po zwolnieniu trenera Marco Kurza, a pod wodzą Uwe Wolfa rozgromiło 5:1 (4:1) FC St. Pauli. Gole dla "Lwów" w tym meczu strzelali: Lars Bender, Manuel Schäffler, Fabian Johnson, Benjamin Lauth i Torben Hoffmann.

W pojedynku o utrzymanie, VfL Osnabrück świętuje wygraną 1:0 (1:0) nad FC Ingolstadt. Pierre de Wit (45.+1.) strzelił zwycięską bramkę dla VfL.
TuS Koblenz zwyciężyło na wyjeździe 2:0 (2:0) FC Augsburg. Zespół TuS świętuje trzecią wygraną z rzędu po golach Andrew Sinkali (1./samobójcza) i Fatmira Vaty (33.). Augsburg na wiosnę pozostaje jak na razie bez kompletu punktów.
Natomiast Rot-Weiß Oberhausen przed własną publicznością wygrało 2:0 (0:0) z innym beniaminkiem FSV Frankfurt. Kim Falkenberg (61.) i Markus Kaya (66.) z rzutu karnego uzyskali bramki dla RWO.

Zaledwie jedna bramka padła w piątkowych spotkaniach 22.kolejki 2.Bundesligi. Lider tabeli, SC Freiburg powiększył swoją przewagę punktową nad konkurentami do awansu, wygrywając na wyjeździe z ostatnim w tabeli SV Wehen Wiesbaden 1:0. Julian Schuster w 43.minucie wykorzystał rzut karny dla gości, którzy mogą świętować piąte zwycięstwo z rzędu.
1.FC Norymberga podzieliła się punktami z FSV Mainz 05, bezbramkowo remisując. Walcząca o pozostanie w drugiej lidze Hansa Rostock zremisowała 0:0 przed własną publicznością z Rot-Weiss Ahlen.