David Blacha (RW Ahlen) - gdybym jeszcze strzelał bramki...

ELO - Ostatnio bardzo dobrze radzisz sobie w RW Ahlen, wywalczyłeś stałe miejsce w pierwszej jedenastce. Grasz teraz na innej pozycji?

 

David Blacha - Tak, w ostatnich meczach trener wystawia mnie na prawej obronie, grałem już na tej pozycji w juniorach Borussii Dortmund, więc nie był to duży problem dla mnie.

 

Fachowy serwis piłkarski Kicker ocenił twoich ostatnich pięć spotkań na notę 3, czyli możesz być zadowolony z siebie.

 

Tak, jestem zadowolony, ale zawsze może być lepiej. Najważniejsze  jest, że  trenerzy są zadowoloni i że wygrywamy. Aktualnie tak jest, więc staram sie dalej grać każdy mecz jak najlepiej.

 

Co chciałbyś jeszcze poprawić w twojej grze?

 

Najlepiej by było gdybym jeszcze strzelał bramki, ale na tej pozycji to oczywście nie jest tak latwo;), myśle, że to jest narazie troche mój minus. Gdybym był jeszcze grożniejszy w ofensywie, to może szybciej udałoby się powrócić do kadry;)

 

Jak udaje ci się pogodzić grę w piłkę ze szkołą?

 

W maju  zdałem maturę i narazie jeszcze nie podjąłem studiów. Obecnie koncentruję się na grze w piłkę;)


Wielu młodych piłkarzy rezygnuje ze szkoły i koncentruje się na grze w piłkę, czego póżniej żałują. Co byś im doradził?

 

Zawsze jest dobrze zakończyć szkołę jak najlepiej, bo nigdy nie wiadomo, czy kariera piłkarska się w odpowiednim kierunku potoczy. Mnie się właśnie udało zdać maturę i teraz mogę spokojnie grać w płlkę. Na studia póżniej się zawsze mogę zdecydowac.

 

Przed rozpoczęciem sezonu kibice liczyli na więcej niż obecna pozycja w tabeli, co jest tego powodem?

 

Myślę, że kibice i klub nie liczyli na więcej. Celm było, aby ta  młoda drużyna nie spadła do 4. ligi. Mam nadzieję, że następne spotkania wygramy i zbliżymy się do czolówki tabeli. Obecnie gramy bardzo dobrą i szybką płlkę..


Media donoszą, że twój klub ma kłopoty finansowe, że macie tylko zapewnioną pensję do listopada. Planujesz zmianę klubu?

 

Jeśli się okaże, że ta drużyna nie ma możliwośći dokończyć sezonu, to raczej będę prowadził rozmowy z innymi klubami.

 

Peter Ciper (ELO)