Borussia Dortmund - Hamburger SV 2:0 (0:0)

Borussia Dortmund: Weidenfeller, Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer, Sven Bender, Sahin, Götze (85. Dede), Kagawa (78. Lewandowski), Großkreutz (71. Blaszczykowski), Barrios

Hamburger SV: Drobny, Demel (80. Besic), Westermann, Mathijsen, Ze Roberto, Jarolim, Pitroipa, Kacar (34. Rincon), Trochowski, Guerrero, Petric

Bramki: 1:0 Kagawa (49.), 2:0 Barrios (70.)

Widzów: 80.720 (komplet)

bl.pl

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Borussia umacnia się na prowadzeniu, asysta reprezentanta Polski.

Borussia Dortmund przedłużyła serię meczów bez porażki w Bundeslidze do jedenastu. W spotkaniu 12. kolejki lider ligi niemieckiej pewnie pokonał przed własną publicznością Hamburger SV 2:0 (0:0) i umocnił się na prowadzeniu.

Spory udział w zwycięstwie gospodarzy miał Łukasz Piszczek, który jako jedyny z Polaków wybiegł w podstawowej jedenastce. Reprezentant Polski dograł na środek pola karnego do Shinji Kagawy, a Japończyk bez trudu skierował piłkę do siatki.

Hamburgczyków dobił supersnajper Borussii. W 70. minucie Paragwajczyk podwyższył na 2:0 po pięknej akcji całego zespołu. Najpierw Kagawa odegrał do Goetze, ten dośrodkował w kierunku Grosskreutza, który z kolei efektownym zagraniem obsłużył Barriosa.

Minutę po drugim golu na boisku pojawił się Jakub Błaszczykowski, który zmienił asystenta przy golu Barriosa. Robert Lewandowski wszedł na plac gry w 78. minucie za Shinji Kagawę.