Bayer słabszy niż Hamburger

Bayer Leverkusen nie przerwał fatalnej passy pięciu meczów bez zwycięstwa z Hamburgerem SV. W ostatnim meczu 21. kolejki Bundesligi, rozegranym na LTU-Arena w Duesseldorfie, podopieczni Bruno Labbadii przegrali 1:2. Tym samym piłkarze Martina Jola awansowali na pozycję lidera rozgrywek.

Goście objęli prowadzenie w 18. min. Paolo Guerrero zagrał do środka do Marcella Jansena, który oszukał Simona Rolfesa i celnie przymierzył z 16 metrów. Gospodarze wyrównali po kolejnych jedenastu minutach. Na krótki słupek dośrodkował Manuel Friedrich, a tam Patrick Helmes uprzedził Jorisa Mathijsena i prawą nogą posłał piłkę do siatki.

Mający przewagę gracze HSV zdołali jeszcze raz wpisać się na listę strzelców, w 66. min, po prawdziwym oblężeniu bramki Rene Adlera. Najpierw po uderzeniu Ivicy Olicia piłkę z linii bramkowej ekspediował Friedrich. Po chwili jednak "Aptekarzom" zabrakło szczęścia, gdy po dośrodkowaniu z prawej strony Guerrero przedłużył głową do Jansena, a ten popisał się skutecznym strzałem z woleja.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, a goście przez ostatnie cztery minuty radzili sobie w osłabieniu. Drugą żółtą kartkę za faul na Kadlecu ujrzał bowiem Jerome Boateng.

Poczynania swoich kolegów przez pełne 90 minut z ławki rezerwowych obserwował Tomasz Zdebel.

Bayer Leverkusen - Hamburger SV 1:2 (1:1)

0:1 Jansen 18. min

1:1 Helmes 29. min

1:2 Jansen 66. min

Żółte kartki: Castro, Henrique, Friedrich, Vidal (Bayer) oraz Mathijsen, Benjamin, Boateng (HSV)

Czerwona kartka: Jerome Boateng (HSV, 86. min, druga żółta)

Sędziował: Florian Meyer

Widzów: 33 000