Piłkarze Hoffenheim zostaną zdyskwalifikowani?

Dwójka piłkarzy 1899 Hoffenheim, Andreas Ibertsberger i Christoph Janker może zostać ukarana długoterminową dyskwalifikacją. Komitet antydopingowy niemieckiej federacji (DFB) wszczął wobec zawodników postępowanie.

 

Obaj piłkarze znaleźli się pod lupą związku od czasu spotkania z Borussią Moenchengladbach (1:1), które miało miejsce 7 lutego br. Ibertsberger i Janker nie zgłosili się do kontroli antydopingowej zaraz po zakończeniu meczu. Uczynili to, ale ze znacznym opóźnieniem. To narusza przepisy antydopingowe, zarówno DFB, jak i WADA (Światowa Agencja Antydopingowa). Warto dodać, że wynik testów obu graczy był negatywny.

 

- Sprawa jest niemal identyczna z tą, dotyczącą dwójki włoskich piłkarzy, Daniele Manniniego i Davide Possanziniego, którzy przed Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu zostali zawieszeni na rok - powiedział wiceprezydent DFB, Rainer Koch - DFB musi zatem skrupulatnie zbadać, czy podobne okoliczności nie zachodzą w przypadku graczy Hoffenheim. Decyzja leży w rękach Komitetu Dyscyplinarnego federacji.

 

Przed kilkoma laty, w podobnych okolicznościach, na osiem miesięcy został zawieszony defensor Manchesteru United i reprezentacji Anglii, Rio Ferdinand.

 
ASInfo